Közoktatás Eduline

Virágzik a "portfólióbiznisz": bérírók csinálnak üzletet a Hoffmann-féle rendszerből?

Elolvasom

Már nemcsak diplomamunkák és szemináriumi dolgozatok, hanem tanári portfóliók készítését is vállalják a szakdolgozatírásra specializálódott vállalkozások. Más cégek "villámfelkészítő" anyagokat kínálnak a minősítési eljárásra jelentkező pedagógusoknak, de van olyan vállalkozás is, amely hat-hétezer forintért szemináriumot szervez a dokumentumok elkészítéséről. Úgy tűnik, virágzik a portfólióbiznisz.

Közoktatás Eduline

Hónapokig tartó munka vár a magasabb fizetésért harcoló tanárokra

Elolvasom

Több hónapos munka elé néznek azok a pedagógusok, akik részt vesznek a 2015-ös minősítési eljárásban. Az e-portfólió feltöltése előtt ugyanis töménytelen mennyiségű feladat zúdul a nyakukba: dokumentumokat kell gyűjteniük, reflexiókat készíteniük, óraterveket és a csoportprofilt kell írniuk. Az Oktatási Hivatal útmutatója szerint a tanároknak a munka végén fel kell tenniük a kérdést: olyan-e az elkészített portfólió, amelyre joggal lehetnek büszkék?

Közoktatás Eduline

"Van jó és rossz autószerelő, jó és rossz orvos – miért a pedagógusok lennének kivételek?”

Elolvasom

Az elmúlt hónapban a pedagógus-életpályamodell, és főként a portfólió állt a középpontban. Leginkább háborgó hangokat hallani: hogy a portfólió mennyire méltánytalan és megalázó. Kiváló pedagógusok tiltakoznak, és egyre nő a feltöltést bojkottálók tábora, akikkel a hírek szerint a tanulók és a szülők is mindinkább szimpatizálnak. De vajon tényleg ugyanarról a dologról beszél-e mindenki? Valóban értik, mit ítélnek elvetendőnek? Majorosi Anna írása.

1 2 3 4 5