Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A világjárvány nagyban befolyásolta a nyelvvizsgák szervezését és megtartását is. Az már eldőlt, hogy lesznek online nyelvvizsgák, azonban arról még keveset lehet tudni, hogyan zajlanak majd ezek a vizsgák.
A köznevelésért felelős államtitkár az iskolaigazgatóknak címzett levelében leírta, örül, hogy már nincs gond az adminisztrációval és kialakult a számonkérés rendszere is, a Krétában pedig ugyanannyi érdemjegy születik, mint korábban - írja a Mérce.
A Nemzeti Pedagógus Kar elnöke az egészség védelmét emeli ki az érettségik lebonyolításával kapcsolatban - itt vannak a javaslatok. A Magyar Rektori Konferencia (MRK) támogatja az oktatásért felelős akciócsoport javaslatát.
A brit gyermekjogi biztos szerint meg kell fontolni, hogy az iskolák kinyissanak-e nyáron, de a szülők és a tanárok is ellenezhetik, ha elveszítik a szünetet.
Balatoni József szerint bármi lehet az érettségivel, úgy kell készülni, hogy időben és rendben fog menni, de bármelyik pillanatban megváltozhat a helyzet.
Bár egyelőre még nem derült ki, hogy mi lesz az idei érettségik sorsa, mi szeretnénk segíteni nektek a felkészülésben. A Studium Generale (SG) történelem szekcióvezetőjét kértük meg, hogy adjon tippeket, hogyan érdemes készülni az idei történelemérettségire.
Eddig főként diákok ragadtak billentyűzetet, hogy leírják nekünk tapasztalataikat a digitális oktatással kapcsolatban, de vannak szülők is, akik szívesen megosztják velünk a mindennapok nehézségeit. Most az alsó tagozatos gyerekek szüleit kérdeztük arról, hogyan tanulnak otthon?
A mai nappal kezdődik az általános iskolai beiratkozás, egy képviselő arról posztolt, hogy meg lesznek tartva az érettségik, Jocó bácsi is megszólalt a digitális oktatással kapcsolatban, hamarosan kezdődik a tavaszi szünet. Összeszedtük a mai nap legfontosabb oktatási híreit.
Vajon hogyan élik meg a távoktatásra való átállást az elsős kisiskolások, akik éppen most hagyták ott az óvodát, még szokják az iskolai szabályokat és írni, olvasni tanulnak? Általános iskolás tanárnőkkel beszélgettünk.
Angolból már van nyelvvizsgátok és szívesen belekezdenétek a németbe? Ezzel az ingyenes appal mind a két nyelvet gyakorolhatjátok vagy akár el is kezdhetitek az alapoktól.
A távoktatás mindent megváltoztat, ez pedig hatással lehet a szülő-gyerek kapcsolatra vagy az otthoni légkörre is. Vajon szükséges-e szankciókat bevezetnie a szülőknek, ha a gyerek nem akar otthon tanulni?
A koronavírus miatt a könyvtárak is ideiglenesen bezártak, ami rengeteg diáknak okoz nehézséget a tanulásban, beadandók megírásában, vizsgákra való felkészülésben, illetve szakdolgozatírásban. Hogyan orvosolják a kialakult helyzetet a fővárosi és vidéki könyvtárak? Utánajártunk.
A koronavírus miatt bizonytalan a tavaszi érettségik helyzete. Ezt bizonyítja az "amatőr" felmérés eredménye is, amit egy diák készített érettségizőket kérdezve.
Milyen hatással lesz az iskolásokra a hirtelen változás, hogyan tudnak majd alkalmazkodni? Matavovszky Dominika, iskolapszichológus válaszolt az Eduline kérdéseire és arra, mit gondol a távoktatás hatásairól.
A távoktatással kapcsolatban több kérdés is felmerült már. Vajon mi a helyzet az egyéni munkarenddel a digitális oktatás keretein belül? Megnéztük az Emberi Erőforrások Minisztériumának válaszát.
A digitális oktatásról beszélt az elitgimnázium igazgatója, szerinte a tanárok leterheltsége nemhogy csökkent volna, ellenkezőleg, sokkal több időt igényel a felkészülés.
A távoktatásban is fontos szerepe van az osztályfőnöknek, ezért ajánlást írt az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesülete. Korábban is komoly teher hárult az osztályok élén álló tanárokra, de a digitális oktatásban is szükség van rájuk.
Az érettségi vizsgák megkezdésének már évek óta feltétele ötven óra közösségi szolgálat. De vajon a digitális oktatás keretein belül mi lesz a közösségi szolgálat teljesítésével? Itt van az Emberi Erőforrások Minisztériumának válasza.