"Duplán csapta be a pedagógusokat a kormány" a PSZ szerint
Nem tartotta be két korábbi ígéretét a kormány, a tanárok, tanítók, óvodapedagógusok nagy árat fizettek az életpályamodell bevezetéséért - állítja a Pedagógusok Szakszervezete.
Nem tartotta be két korábbi ígéretét a kormány, a tanárok, tanítók, óvodapedagógusok nagy árat fizettek az életpályamodell bevezetéséért - állítja a Pedagógusok Szakszervezete.
Az országos Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) keretében végzett felmérésből kiderült, hogy a Semmelweis Egyetem hallgatóinak közel kétharmada a végzést követően azonnal, vagy maximum egy hónapon belül talál munkát.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkára szerint országosan 100 milliárd forint forrás áll rendelkezésre bölcsőde- és óvodafejlesztésre a 2014-től 2020-ig tartó fejlesztési időszakban.
A középiskola sokaknak hatalmas tapasztalatokat jelent. Olyan képességeket fejlesztenek a diákok ilyenkor, amire sosem gondoltak volna. Nektek ismerősek ezek a képességek és érdekes dolgok?
Úgy tűnik, a nyelvtanulás a világ minden táján fontos kérdés. Ezt igazolja, hogy csak úgy dőlnek az előrendelések a Kickstarteren egy különleges nyelvtanító appra - írja a hvg.hu.
Több mint hatvan program, interaktív workshopok, látványos kísérletek, nemzetközi lehetőségek és az ország legjobb kutatóinak rendhagyó órái - ezzel várják a leendő hallgatókat és érdeklődőket az Eötvös Loránd Tudományegyetem Trefort-kerti kampuszán október 13-án.
Mennyit kell fizetnetek a legnépszerűbb általános nyelvvizsgákért? Változtak-e az árak? Ha idén szeretnétek nyelvvizsgát szerezni, akkor érdemes időben szétnézni. Megmutatjuk, hol és mennyiért adnak papírt a tudásotokról.
Sok dolog van, amit biztosan mindenki emlegetni fog az egyetem után is, de vajon mennyire maradnak meg az ébren töltött esték, amikor esszéket írtatok az utolsó pillanatban, vagy a lehetetlen vizsgák? Összegyűjtöttünk pár emlékezetes dolgot, amit minden egyetemista átél egyszer.
Érdekes utassal indultak a tanításra a diákok egy amerikai iskolabusszal.
Egy vagy akár több idegen nyelv használata és a szaknyelv ismerete valódi előnyt jelent a munkakeresés során – többek között ez derül ki a Szent István Egyetem (SZIE) Zöld Út Nyelvvizsgaközpontja által végzett felmérésből.
Már az első félév után átsorolhatnak titeket önköltséges képzésre, vagy csak az első tanév után? Milyen követelményeknek kell megfelelni, hogy ne soroljanak veszítsétek el az állami ösztöndíjas helyet? Összegyűjtöttük a fontosabb információkat.
Hamarosan lezárul a jelentkezés néhány külföldi egyetemen. Magyarországról is egyre többen választanak a külföldi továbbtanulási lehetőségek közül. Ha ti is Angliában szeretnétek továbbtanulni, de nem tudjátok, milyen a felvételi rendszer, meddig kell jelentkezni az egyetemekre, akkor már csak pár napotok van utánajárni.
Sokan mondják, hogy az egyetemi évek a legemlékezetesebbek. Persze ez függ attól is, éltek-e a lehetőségekkel, amelyeket az egyetem vagy főiskola biztosít nektek. Összegyűjtöttünk tíz dolgot, amit érdemes kipróbálni.
Érdekes - és megfontolandó - megállapításokat találtunk a szabad játék fontosságáról Jessica Joelle Alexander és Iben Dissing Sandahl Gyermeknevelés dán módra című könyvében. Miért ragaszkodnak a szülők ahhoz, hogy különórákra járassák a gyerekeiket? Mi az a reziliencia? És hogyan állítja középpontba a szabad játékot a dán oktatási rendszer? Részletek a könyvből.
"A XIX. század végén és a XX. század elején a régi magyar tanítónéni még sokkal többet tudott arról, milyen egy kisgyerek" - írja az írástanulásról szóló Facebook-posztjában Vekerdy Tamás pszichológus.
KRESZ-tanfolyamra járók, figyelem: kétszázezer példányban készített figyelemfelhívó szórólapot az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) az új KRESZ-módosításról.
Gondolkoztatok már azon, hogy sok dolgot elárulhat a személyiségetekről az, milyen az íróasztalotok? Egy kutatás bebizonyította, hogy nagyon sok különbség lehet azok között az emberek között, akik rendben tartják az íróasztalukat, és azok között, akik nem.
"És még mindig írjuk a sok felesleges igazolást" - írja Facebook-oldalán Korausz Etelka pomázi gyermekorvos, aki úgy tudja, egy pomázi iskola a pedagógusok és a szülők döntése alapján már megváltoztatta a házirendet, ezentúl a szülők tizenöt napot igazolhatnak tanévenként.
Van, aki Ilyenkor ér a szakácstudománya csúcsára a különböző tésztákkal és szendvicsekkel, és van, aki a gyorséttermek törzsvendége lesz az egyetemi évek alatt.
Ezt a sztorit főleg szegény kutyák szenvedik el. Jellemző, hogy a diákok házi feladatainak hiányát a kis gazdik a kutyusokra fogják, azonban ebben az esetben a helyzet egy kicsit más. A videón szereplő kisfiúnak komolyan meggyűlik a baja a család macskájával, miközben tanulni szeretne.