Két és fél évvel a covid-járvány után kapta meg a táppénz-kiegészítését több pedagógus
A tankerület szerint ennek oka a bonyolult eljárásrend.
A tankerület szerint ennek oka a bonyolult eljárásrend.
Sokat romlott a helyzet a koronavírus-járvány alatt.
Az elmúlt éveknél sokkal durvább a mostani járványhelyzet.
A szeptemberi iskola- és óvodakezdés óta nagy számban találkoztunk náthás, vírusos, influenzaszerű megbetegedésekkel. Az őszi szünet egy kis csendesedést jelentett a közösségi fertőzések számára, most viszont ismét kezd emelkedni az esetszám – mondta Dr. Havasi Katalin, a Házi Gyermekorvosok Országos Érdekképviseleti és Szakmai Egyesületének elnöke, aki a megelőzési praktikákra is kitért.
Jövő héten csütörtökön érkezik egykori egyetemére a Nobel-díjas kutató.
Karikó Katalin ötleteit nem mindig fogadták kitörő lelkesedéssel.
Elsőként ma az orvosi-élettani kategóriában hirdettek nyertest Stockholmban.
A kutatók olyan komplex terápiás rendszert szeretnének felállítani, amely lehetővé teszi a jövőben a központi idegrendszert támadó betegségek eszközös terápiás kezelését akár már otthonról is.
Megnyitották az oktatási intézmények a kapuikat és ezzel együtt a vírusoknak is teret adtak. Újra visszatért a koronavírus-járvány, de egyelőre nem vonatkozik rá semmilyen különleges eljárásrend.
Egyre több gyerek küzd valamilyen mentális problémával világszerte. Bécsben egy újfajta módszerrel próbálják kezelni a helyzetet, ami az eddigi tapasztalatok alapján hatékonynak bizonyult.
Az iskolabezárások, a baráti és családi kapcsolatok hiánya és a súlyos betegség fenyegetése, illetve a szeretteik halála mind okozhatta ezt a helyzetet, ahogyan értelemszerűen a szülők gazdasági nehézségei is, mondja a felmérés egyik készítője.
Első alkalommal ítélte nőnek a díjat a würzburgi Fizikai-Orvostudományi Társaság (Societas Physico-Medica).
Öt ázsiai fejlődő ország esetében több száz milliárd dollár lehet a gazdasági kiesés.
Ahol a pandémia ellenére is jelenléti oktatás volt, ott is visszaestek a tesztek eredményei, de érezhetően kevésbé.
Nem volt egy óriási tragédia, mindent meg lehet szokni és tudom, hogy másoknak sokkal rosszabb volt, de mégis egy szokatlan helyzet, amiről szerintem érdemes írni, hogy maradjon nyoma. Ez a cikk szeretne az a nyom lenni, ami összefoglalja, hogy milyen volt a koronavírus alatt leérettségizni majd elkezdeni az egyetemet. Tornyos Kata vagyok és remélhetőleg egy hónapon belül végzem kommunikáció- és média alapszakon az ELTE-n.
Szerintük a koronavírus-járvány idején elrendelt online oktatásért nem ugyanazt az árat kellett volna fizetniük, mint a "rendes" egyetemi órákért.
A járvány miatt hónapokig otthon tanuló diákok főleg matekból maradtak le - ebből a tárgyból valószínűleg kevésbé tudtak segíteni a szülők.
Új Covid-szabályokat kell betartani az iskolákban, az intézmények egy részében azonban a korábbi óvintézkedéseket sem szüntették meg.
Változtak az iskolai járványügyi szabályok – erről az általános és középiskolák igazgatói a napokban kaptak levelet a járási hivataloktól. A legfontosabb módosítás: a koronavírus-fertőzöttek tünetmentes kontaktjai is bejárhatnak az iskolába, de csak akkor, ha öt napig maszkot viselnek.
Ingyenes gyorsteszteket kapnak az általános és középiskolások az új tanév megkezdése előtt Szlovéniában a koronavírus-járvány visszaszorítása érdekében, a tesztelés önkéntes - közölte kedden Tadej Ostrc, az egészségügyi minisztérium államtitkára.