Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Első alkalommal ítélte nőnek a díjat a würzburgi Fizikai-Orvostudományi Társaság (Societas Physico-Medica).
A Majna-parti város egyetemén nagyjából 23 hónappal ezelőtt jelentették be, hogy a würzburgi Societas Physico-Medica díjazza Karikó Katalint, mert a „biokémikus kutatásaival megalapozta a koronavírus elleni RNS-oltás kifejlesztését – olvasható a Szegedi Tudományegyetem közleményében.
Hagyomány, hogy a tudományos díjjal jutalmazott kutató díszelőadást tart. Karikó Katalin, a „Theodor Boveri Lecture Award 2021” díjazottja 2023. július 26-án az mRNS terápiás fejlesztéséről beszélt, majd részt vett a Biocentrum új, Theodor Boveri-kiállítása megnyitóján.
A Würzburgi Egyetem arról is híres, hogy 130 évvel ezelőtt Wilhelm Conrad Röntgen fizikus és gépészmérnök, az első Nobel-díjas, a róla elnevezett röntgensugár felfededezője volt a rektor.
Májusban pedig Tom Hankksel együtt avatták harvardi díszdoktorrá a kutatóbiológust – erről itt olvashattok részletesebben.