Mégsem marad el minden diplomaosztó - van, ahol stadionban szervezik meg
A veszélyhelyzet visszavonásával sok egyetem döntött úgy, mégis megtartják a diplomaosztókat. Megnéztük, milyen döntések születtek néhány egyetemen.
A veszélyhelyzet visszavonásával sok egyetem döntött úgy, mégis megtartják a diplomaosztókat. Megnéztük, milyen döntések születtek néhány egyetemen.
Mikor lehet jelentkezni az őszi vizsgákra és mik a főbb szabályok erre a vizsgaszezonra vonatkozóan? Itt vannak a legfrissebb infók.
Koronavírus-partikat tartanak, ahol a cél, hogy minél előbb megfertőződjenek.
Péntektől a tervek szerint egy hétre bezárják az iskolákat, az óvodákat és a bölcsődéket a koronavírus-fertőzések számának hirtelen növekedése miatt Felső-Ausztria öt járásában – jelentette be Thomas Stelzer tartományi vezető szerdán, írja az MTI.
Ősszel pótolhatják a vizsgáikat a koronavírus-járvány alatt szerzett jegyeikkel elégedetlen tanulók az Egyesül Királyságban.
Most, hogy véget ért a tavaszi félév és a vizsgaidőszak, nem csak a leendő egyetemistákban, hanem a jelenlegi hallgatókat is érdekli a kérdés: mi lesz az egyetemekkel szeptembertől? Vajon marad a távoktatás vagy hagyományos formában kezdődik az őszi félév? Megkerestük a magyar egyetemeket.
Az egyeztetések már zajlanak a kérdésben, de alapvetően jogszabályilag sincs kőbe vésve hánykor kezdődjön a tanítás.
Egy anya több ezer ingyenes könyvet oszt ki a gyerekeknek, azért hogy megakadályozza, hogy a gyerekek a korona-vírus miatt lemaradjanak.
A brit és amerikai felsőoktatásban komoly fejtörést okozhat a járvány miatt kialakult helyzet, hiszen sok egyetem a külföldi hallgatóira és azok tandíjára támaszkodott első sorban.
Angliában ugyan a szigorú szabályok mellett, de fontosnak tartják, hogy szeptembertől újra kinyissanak az iskolák a diákok felzárkóztatása és a családok élete miatt is.
Vannak országok, ahol még nem ért véget a tanév, mégis be kellett zárni több iskolát a korona-vírus világjárvány miatt.
A hátrányos helyzetűek tekintetében születtek pozitív és negatív tapasztalok is a digitális oktatás kapcsán. Több eset van, ahol jól működött a segítség.
Nem minden szempontból érezték rossznak a hallgatók a távoktatást, volt, ami kifejezetten tetszett az egyetemistáknak a digitális rendszerben.
Az Egyesült Királyságban az októberben kezdődő tanévben az oktatás jelentős része online zajlik majd a koronavírus miatt. Azoknak a hallgatóknak, akik „rendes” órákat szeretnének, halasztaniuk kell, viszont így elesnek a kedvezményes tandíjtól és a vízummentességtől.
A Komárom-Esztergom megyei település polgármestere a járvány miatti veszélyhelyzetben felbontotta az évenkénti támogatásról szóló szerződést az ácsi zeneiskolával, így a jelek szerint szeptembertől már biztosan nem folytatódnak itt a művészeti képzések.
Két szlovákiai kisvárosban is bezárják az iskolákat a koronavírus-fertőzés terjedése miatt.
A francia egészségügyi hatóságok nemrég közölték, hogy bezártak két párizsi általános iskolát elővigyázatosságból.
Egészen múlt hétig úgy nézett ki, hogy a következő tanévben sem nyithatnak ki teljesen az iskolák, nem állhat vissza a hagyományos oktatás Skóciában. Most viszont a bíztató járványügyi adatok miatt, új terven dolgoznak.
Balatoni József összegezte az elmúlt időszakot, a tapasztalatokat és arról is írt, hogy mi az, amit továbbvinne a digitális oktatásból.
A koronavírus-járvány miatt valamennyi könyvtárat bezártak, azonban a veszélyhelyzet véget ért. Így a legtöbb könyvtár megkezdhette az újranyitás előkészületeit, és bár még mindig oda kell figyelni a biztonsági szabályokra, hamarosan a legtöbb megnyitja kapuit az olvasóknak.