Jövő hétfőtől újra kinyitnak az iskolák Ausztriában
Az osztrák kormány február 8-tól új nyitási tervekkel készül, persze szigorú szabályok mellett.
Az osztrák kormány február 8-tól új nyitási tervekkel készül, persze szigorú szabályok mellett.
Így azt sem tudni, pontosan hányan kaptak 100 százalékos táppénzt.
Rengetegen kérdeztétek tőlünk a napokban, hol találjátok. Örömmel jelentjük - bár sokat kellett várni rá -, most már elérhető az érettségi jelentkezési lapja. Szabályok, útmutató és határidő egy helyen.
Három hónappal az érettségi szezon kezdete előtt még mindig sok a megválaszolatlan kérdés a vizsgák körül. Az erőforrás-minisztérium szerint idén is biztonságosan meg lehet tartani az írásbeliket, sőt a végzősöknek a szóbelikre is fel kellene készülniük. Arról még nem született döntés, hogy májusig tényleg megkapják-e a vakcinát az érettségizők és tanáraik, és milyen szabályok vonatkoznak majd azokra, akik nem akarják, esetleg alapbetegségük miatt nem tudják beoltatni magukat. Sok a kérdés az előrehozott érettségi kapcsán is.
Karácsony előtt legalább ötezer helyszínen kellett intézkedni.
Ha a fertőzés felbukkan az iskolákban, akkor Nemzeti Népegészségügyi Központ dönt a karanténról és a további lépésekről. De mi lesz az esetleg egészségesen karanténba kerülőkkel?
A vakcinafejlesztés egyik legnagyobb alakja mostantól nem csak a város díszpolgára, hanem a szegedi egyetem díszdoktora is lesz.
Aggodalom a családért és a barátokért, bezártság, elszigeteltség – többek között ilyen érzésekkel fordulnak diákok az Eduline által megkérdezett szakpszichológushoz. A kisebb-nagyobb megszakításokkal lassan egy éve otthon tanuló középiskolások és egyetemisták egy részénél a koronavírus-járvány által kiváltott stressz hangulatingadozást, szorongást, fásultságot, kimerültséget, alvási problémákat is okozhat.
Nagyon vártuk a második félévet annak reményében, hogy akkor talán már visszaállhat pár dolog a normál kerékvágásba és esetleg kinyitnak az iskolák, egyetemek, de úgy néz ki, hogy erre még várnunk kell egy kicsit. Megnéztük, mi a helyzet a külföldi egyetemeken és iskolákban.
Az érettségi előtt álló diákok több mint 80%-a tart attól, hogy a digitális munkarendben nem tudnak megfelelően felkészülni a tavaszi az érettségire - derül ki egy friss felmérésből.
A korlátozott munkalehetőségek miatt egyre többen kényszerülnek arra, hogy diákhitelt igényeljenek.
A héten szó volt az egyetemek átalakításról, és az ezzel kapcsolatos vitákról, tovább bonyolódott az SZFE helyzete, az érettségi pedig még távolinak tűnik, de egyre több a kérdés a vizsgákkal kapcsolatban.
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
Lehet, hogy ezért változtatnak az oltási renden, de még semmi sem biztos.
Csak azok az iskolai kirándulások engedélyezettek, amelyen egyazon osztály tanulói vesznek részt. Erről a csütörtöki kormányinfón beszélt Gulyás Gergely.
A részvétel önkéntes alapú, a tesztet a hét egy adott napján kell elvégezniük.
Egyértelműen most többet ül mindenki a számítógépe előtt, a diákok is rákényszerültek, hogy egész nap a monitor előtt tanuljanak. Milyen hatással lehet ez a látásra és mit lehet ellene tenni?
Szerbiában újranyítottak az iskolák, de még teljesen állt vissza a normál rendszer. Egy hétig tantermi oktatásban vesznek részt a diákok, egy hétig pedig otthonról tanulnak.
Romániában a második félévtől akár jelenléti formában is folytatódhat az oktatás.
Pont a nyári hónapoktól, amikor kihirdetik a felvételi ponthatárokat és mindenki albérletet keres, gyorsulva drágulhatnak majd az albérletek.