Külföldi egyetemek tandíj nélkül: diákok százai cselezhetik ki a Hoffmann-tervet
Magas önköltség, kevés államilag finanszírozott hely, hosszabb ideig tartó külföldi munkát tiltó hallgatói...
Magas önköltség, kevés államilag finanszírozott hely, hosszabb ideig tartó külföldi munkát tiltó hallgatói...
Több ezer hallgató választaná a drága brit egyetemek helyett a külföldi intézmények olcsóbb képzéseit – írja a The Telegraph.
Oktatás idegen nyelven, külföldi tanárok, tanulmányutak – ezeket a plusz szolgáltatásokat kínálják a hallgatóknak a Magyarországon működő külföldi egyetemek.
A „senki földjére” tévednek azok a hallgatók, akik közös diplomát, angolul joint degree-t adó képzésre jelentkeznek. Ilyen szakokat a bürokratikus akadályok miatt nem szívesen hirdetnek a magyar felsőoktatási intézmények – a kettős diplomát, vagyis double degree-t adó képzések azonban egyre népszerűbbek.
Az egyiptomi forrongások, az új-zélandi földrengés és a múlt heti japán katasztrófa komoly kihívás elé állította az amerikai egyetemeket. Hallgatók százait kellett kimenekíteniük a politikailag instabil vagy természeti katasztrófa sújtotta országokból.
Az idegen országban töltött diákévek nem csak tapasztalattal gazdagítják a vállalkozó kedvű tanulókat, hanem az értelmüket is kitágítja – állítja egy új tanulmány. Az amerikai pszichológus szövetség, az American Psychological Association által publikált értekezés azt vizsgálta: vajon milyen kapcsolat van a külföldi tanulás és a kreativitás között.
Öt hetes intenzív nyelvi képzés Cambridgeben, két hónapos szakmai gyakorlat a Volkswagen wolfsburgi üzemében, egy év tanulás a lyoni műszaki egyetemen, diploma megszerzése a Harvardon. Első hallásra mindez meseszerűnek tűnhet egy magyar diák számára, azonban meglepődnénk, ha tudnánk, hány hasonló program közül válogathatunk, amennyiben efféle kalandra adjuk fejünket.