Ádám Zoltán munkaügyi pere folytatódott hétfőn a bíróságon, ahol tanúként meghallgatták feleségét, Bakonyi Anikót, valamint két egykori kollégáját, Rosta Miklóst és Vyacheslav Arbuzovot is.
Bakonyi Anikó a bíróságon elmondta, hogy a kirúgás után Ádám egykori megbecsült helyzetéből pillanatok alatt munkanélkülivé vált. Szerinte a Corvinus nem az igazságot kereste, hanem az igazmondót távolította el. A család életét hosszú időre meghatározta az ügy, gyerekeiket is sokkolta, hogy "a botrány végén annak kellett távoznia állásából, aki beleállt az igazságtalanságba." - írja a hvg.hu.
Korábban az Eduline is beszámolt arról, hogy még 2023-ban a Budapesti Corvinus Egyetem azonnali hatállyal elbocsátotta Ádám Zoltánt, a Közgazdaságtan Intézet docensét, aki ellen etikai vizsgálatot kezdeményezett az egyetem két oktatójával és egy vezetőjével szemben, miután az intézmény egyik hallgatóját a társaitól külön, annak ellenére vizsgáztatták, hogy nem teljesítette a tantárgyi követelményeket.
Ádám és a Corvinus kapcsolata korábban sem volt zökkenőmentes, hiszen a docens egy új kommunikációs szabályzat miatt, ami a meglátása szerint sértette volna az oktatók szabad véleménynyilvánításhoz való jogát, beperelte az egyetemet. A szabályzatot végül visszavonták, viszont Bakonyi annak pontos tartalmát nem ismerte.
Rosta Miklós, Ádám egyik korábbi kollégája azt mondta, hogy már a Corvinus modellváltásakor lehetett sejteni, hogy Ádámot „ki fogják tenni”, mert nyíltan bírálta az átalakításokat. Rosta szerint Ádám Zoltánt célzottan ellehetetlenítették, például a tanszékének megszüntetésével.
Vyacheslav Arbuzov, Ádám tantárgyának korábbi koordinátora azt emelte ki, hogy az egy diák pótlását ő is engedélyezte korábban téves feltételezések alapján. Ádám ügyében nem látott szándékosságot, sem szabályszegést. Az e-mailes levélváltások körüli vitában pedig megerősítette: nem volt egyértelmű szándékos adatvisszatartás Ádám részéről.
Ádám Zoltán ügyével részletesen az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.