A szóban forgó hallgató szülei "érdemi Mol-részesedéssel rendelkeznek", az ügyben három munkatárssal szemben kezdeményeztek etikai eljárást, két munkatárs ellen el is indult.
Az egyik hallgató a többiektől fizikailag elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján tehetett (sikeres) vizsgát, miközben az illető a minden más hallgatóval szemben szigorúan érvényesített tantárgyi adatlap feltételrendszere szerint eleve nem is kaphatott volna a tárgyból elégtelennél jobb jegyet"
- idézi a 444.hu Ádám Zoltán, a Corvinus Közgazdasági Intézetének docensének bejegyzését, amit az egyetem szakszervezeti tagjainak zárt csoportjában tett közzé. Hozzátéve, a hallgató családja
a sajtóban elérhető, nyilvános információk szerint érdemi Mol-részesedéssel rendelkezik. a szülők pedig személyesen és email-ben is próbáltak nyomást gyakorolni és közbenjárni az egyetem vezetőinél, hogy a gyerekük kaphasson még egy lehetőséget.
"Meggyőződésem szerint az ügy rávilágít arra, hogy az akadémiai autonómiát nemcsak az korlátozhatja, ha a fenntartó alapítványok kuratóriumaiban kormánytagok ülnek, hanem az is, ha olyan vállalati vezetők, akikkel szemben az egyetem és annak vezetői egyoldalú függő helyzetben vannak." - írja a bejegyzésben az egyetem docense.
A lap úgy tudja, a docens három munkatárssal szemben kezdeményezett etikai eljárást, a poszt megírásáig ez két munkatárs ellen el is indult. A vizsgálattal kapcsolatban a 444.hu kereste a Corvinus Egyetemet. Az egyetem kommunikációs osztálya nem is erősítette meg, de nem is cáfolta a bejegyzésben írottakat, a bejegyzés állításaira lényegében nem reagált.