Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tanárok, szülők és diákok kilométeres sorfalakat állnak az utcákon: magasabb béreket és az oktatási rendszer megreformálását követelik. Mit mond az oktatástudomány a konfliktus mélyebb okairól?
Tanárballagással hívják fel a figyelmet a pályaelhagyás problémájára, és "a közoktatás egészének tarthatatlan állapotára" november 8-án Budapesten, a Deák Ferenc téren.
Önálló oktatási minisztériumot szeretnének, és azt, hogy a szakképzés legyen ismét a köznevelés része - a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) hétvégén Hajdúszoboszlón ülésezett, ahol összefoglalták követeléseiket.
Azonnal és radikálisan változtassanak az oktatáspolitikájukon, emeljék meg a pedagógusok fizetését, és gondolják újra a munkaterhelést – ezt követeli a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete.
Egyre többet tudni az új kormányról és a feladatok szétosztásáról, Pintér Sándort meghallgatta az Országgyűlés Kulturális Bizottsága, a régi-új tárcavezető azt mondta, a pedagógusbéreken szerinte is javítani kell és folytatódott az érettségi. Mutatjuk a hét legfontosabb oktatási híreit egy helyen.
"Nem tudom, mikor járt utoljára iskolába, de néhány tanácsot fogadjon el" – kezdi a belügyminiszternek címzett levelét egy több mint 40 éve tanító tanárnő.
A tanárok és a szakszervezetek sem hagyják szó nélkül az új kormány legfrissebb híreit: Pintér Sándor irányítása alá kerül az egészségügy mellett a közoktatás is. Jocó bácsi, azaz Balatoni József, történelemtanár is megosztotta véleményét a kérdésről.
"Azt hiszem, most meg tudom fogalmazni, miért nem jó vonal a Belügyminisztériumnál tudni az oktatást és az egészségügyet" – kezdte bejegyzését L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány vezetője a Facebookon, miután egyre jobban körvonalazódik, hogyan fog kinézni az új kormány az Emmi megszűnése után.
Egyre többet tudni az új kormányról és a feladatok szétosztásáról. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának megszűnése után az oktatási területek két gigaminisztérium alá fognak tartozni.
Összeszedtük, mikor pihenhetnek az általános- és középiskolások, de mutatjuk azt is, mikorra időzítették a tavaszi szünetet a felsőoktatási intézmények.
Mi kell egy jobban működő közoktatáshoz, hogyan lehetne jobban csinálni? Két tatabányai iskola pedagógusainak megvannak az ötleteik, sőt listába is szedték azokat.
Eddig négyszáz vélemény és javaslat érkezett a Szülői Hanghoz, amely az oktatást érintő legsúlyosabb problémákat gyűjti össze tanárok, szülők és diákok segítségével.
Húsz év munkája került veszélybe Afganisztánban a tálibok hatalomátvételével. Az országban 2001 óta próbálják működésre bírni az oktatási rendszert, és javítani az elkeserítő statisztikákon. Ma már minden harmadik nő tud írni és olvasni - húsz éve még tíz nő közül nyolc analfabéta volt.