szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egyre többet tudni az új kormányról és a feladatok szétosztásáról. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának megszűnése után az oktatási területek két gigaminisztérium alá fognak tartozni.

Eddig az Emberi Erőforrások Minisztériuma ölelte fel az oktatást, az egészségügyet, a szociális területet és a teljes kultúrát, ami irtózatosan nagy falat egyetlen kormányzati egységnek - ez az új korányzati ciklus alatt darabokra esik – összegzi a Telex.

Ahogy azt már korábban megírtuk, Kásler Miklós után Pintér Sándor – volt országos rendőrfőkapitány – belügyminisztériuma kapja szociálpolitikát, egészségügyet és közoktatást is. A pedagógus-szakszervezetek megdöbbentek a döntésen, hiszen a PDSZ és PSZ is önálló minisztériumot képzelt el az oktatásnak. Kiemelték, az uniós országok egyikében sem a belügy hatásköre az oktatás - idézi az oldal a PDSZ egyik vezetőjét.

Az oldal szerint az eddig példátlan döntés Pintér Sándor „mindent megoldó” imázsának szól, és nem annak, hogy Orbán Viktor szerint az oktatás területének a rendvédelem mellett volna a logikus helye.

Arról, hogy hogyan fog kinézni az új kormány, egyre többet tudnunk. Eddig úgy tűnik, erős kontraszt, hogy a gazdasággal négy (az Agrárminisztériummal együtt öt) tárca foglalkozik, a közoktatás, az egészségügy, a szociális rendszer, a környezetvédelem kérdéseit meglehetősen szokatlan módon sorolták be ide-oda.

A legtöbb témát a Kulturális és Innovációs Minisztérium kapta, amelynek élén Csák János áll majd - ide tartozik többek között a felsőoktatás is. Csák János üzletemberként, menedzserként ismert - összegzi a Telex -, de az utóbbi években a "humán tőkébe történő beruházás és a jövőképesség tudományterülete felé fordult", az oldal szerint a kormányfő szemében ez teheti alkalmassá a humánminiszteri feladatra.