Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Maradjon még egy évet az oviban, vagy jövő szeptemberben menjen iskolába? Már nem sok idejük van az augusztus 31-ig a hatot betöltő gyerekek szülőinek, hogy eldöntsék, szeretnék-e kérni a plusz egy év ovit.
Érezhető volt egy növekedés az évfolyamismétlők számában mióta a kormány módosítása miatt nem a szülők döntik el, hogy iskolaérettek-e a hatéves gyerekek, hanem az Oktatási Hivatal dönt a plusz egy év óvodáról. Utánajártunk, hogy hányadik évfolyamtól ismételhetnek évet az iskolások.
Nagyjából egy hónapja maradt azoknak a szülőknek beszerezni a szükséges dokumentumokat és megírni a kérelmet, akik szeretnék, hogy tanköteles gyerekük még egy évet maradhasson az óvodában.
Milyen jelek utalnak arra, hogy a gyerek jövőre készen áll az iskolára? Okozhat-e gondot, ha nem fogja szépen a ceruzát, vagy kicsit ügyetlenebbül mozog? Utánajártunk.
A gyerekek több mint 90 százaléka megkapta a plusz egy óvodát, de megyénként más-más arányban küldte őket tovább az Oktatási Hivatal teljes szakszolgálati vizsgálatra – ezt derült ki a Szülői Hang közösséghez beérkezett visszajelzésekből. Úgy látják, az iskolaérettségi eljárás az összes családot megviseli, a hátrányos helyzetű gyerekek esélyeit pedig tovább rombolja.
Január 18-ig küldhetik el kérvényüket az Oktatási Hivatalnak azok a szülők, akik nem szeretnék, ha tankötelessé váló gyermekük 2022 szeptemberében elkezdené az iskolát.
Milyen szempontokat érdemes figyelembe venniük a szülőknek akkor, amikor eldöntik, iskolába engedik-e a hatéves óvodást? Mikor érdemes kérelmezni a plusz egy év óvodát, és mikor nem?
Az óvodai feladatellátásnak nyáron is folyamatosnak kell lennie, de mindeközben ezekben a hónapokban kellene a szükséges felújításokat, karbantartásokat és fertőtlenítéseket is elvégezni. Ahol több óvoda is működik, ott van arra lehetőség, hogy mindig legyen egy ügyeletes intézmény, de a kisebb településeken a szervezés komoly fejtörést okoz.
Nagy a nyomás rajtuk, de itt az idő újra leülni a szőnyegre társasozni, közösen teregetni vagy a gyerekkel együtt ugrálni kockáról kockára a boltba vezető úton – többek között ezzel segíthetik iskolakezdés előtt álló, de az óvodák bezárása miatt otthonlétre ítélt gyerekeiket a szülők az Eduline által megkérdezett pszichopedagógus szerint.
Azt nem tudni, mikor, de a jelenlegi szabályozás újabb garanciális elemekkel bővülhet majd - derült ki egy írásbeli kérdésre adott minisztériumi válaszból.
Nemrég az Alapvető Jogok Biztosa is vizsgálatot indított az iskolaérettségik 2020-ban hatályba lépett új rendszerével kapcsolatban és több ponton jogszerűtlennek találta azt.
Nem csak a sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyerekek kapták meg az engedélyt az Oktatási Hivataltól. Viszont így sem volt könnyű dolguk azoknak a szülőknek, akik szerint gyermekük nem elég érett a szeptemberi iskolakezdéshez, ezért szerették volna még egy évig az óvodában tartani.
Már csak néhány órátok van, hogy leadjátok a tankötelezettség halasztásával kapcsolatos kérelmet, ha nem szeretnétek, hogy gyermeketek hatévesen elkezdje az iskolát.
A szülőknek már csak most péntek (január 15.) éjfélig van idejük leadni a tankötelezettség halasztásával kapcsolatos kérelmet, ha nem szeretnék hogy a gyerekük hatévesen menjen iskolába. Az indoklásokkal, illetve a kérelmekkel kapcsolatban azonban még mindig sok a kérdés.