Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Emelt szinten mindenkinek, középszinten viszont nem.
Közel 74 ezer középszinten érettségiző diáknak ért véget 12:00-kor a matekérettségi. Vannak, akik úgy érzik, jól sikerült nekik a vizsga, aminek az első részében kaptak többek között gráfokat, halmazokat, egyenleteket tartalmazó feladatokat, míg a második részben négyszög szögeivel, függvényekkel, szöveges példákkal kellett megküzdeniük, mások viszont aggódva hagyták el a termet. Minden évben vannak, akik úgy érzik, megbuktak.
Van azonban egy mentőöve a vizsgázóknak akkor is, ha az írásbelit nagyon elszúrták: ez pedig a szóbeli.
Szóbelizni azoknak az érettségizőknek kell matematikából, akik a ketteshez szükséges 25 százalékot nem érték el az írásbelin, azonban legalább 12 százalékot sikerült teljesíteniük.
Miből áll a szóbeli?
Az emelthez hasonlóan középszinten is kapnak egy tételsort azok a tanulók, akiknek szóbelizniük kell matematikából. Ezt az iskola állítja össze.
A szóbelin két típusú feladattal kell megbirkózniuk a felelőknek. Az egyik feladat három különböző elméleti kérdés megválaszolása 5 pontért, míg a másodikban három különböző feladatot kell megoldani 30 pontért.
A szóbeli vizsga egyébként maximum 50 pontos. A feleletért és a feladatmegoldásért kapható 45 ponton kívül 5 pontot és a felelet "minősége"; az önálló munka logikus előadás, kommunikációs készség.