Senkinek nem tesz jót a házi feladat - íme a bizonyíték
Ausztrál kutatók szerint a házi feladat nemhogy nem javít, hanem egyenesen ront a diákok iskolai teljesítményén.
Ausztrál kutatók szerint a házi feladat nemhogy nem javít, hanem egyenesen ront a diákok iskolai teljesítményén.
„Nem működik a Wikipedia, hogy fogom így megírni a házi feladatomat?
Nem alszanak eleget a kínai diákok, többségük még este tíz óra után is a másnapi dolgozatokra és feleltetésekre készül.
Magyarországon is virágzik a diplomagyártás, és egyre többen próbálnak sokévnyi tanulás helyett gyorsan, olcsón felsőfokú oklevélhez jutni - írta a Magyar Nemzet.
Hatból öt szülőnek komoly problémát jelent, hogy tizenhárom év alatti gyerekének segítsen a házifeladat megoldásában - legalábbis ezt állítja a brit guardian című lapban nyilvánosságra hozott felmérés.
Számos kutatás bebizonyította, hogy a nebulókat és szüleiket egyaránt terheli az otthoni szorgalmi plusz feladat, sok anyuka és apuka nem érti, miért viszi haza „munkáját” a gyerek, számos országban megkérdőjelezik szükségességét, és ahol nem kötelező elvégezni, ott már azt sem tudják, mi az. Az oktatási szakértők szerint a napközi kiváló módszer arra, hogy a gyerek elvégezze a fejlődéséhez szükséges feladatokat anélkül, hogy ebből odahaza feszültség alakulna ki.
Mindenki emlékszik az első tanító nénijére, nos, a most alsótagozatos tokiói diákok közül néhányra ez duplán érvényes lesz, ők „tesztelik” ugyanis az első robottanárt.
A kevesebb keresetből élő szülők gyermekei gyakran egyedül maradnak a házi feladat megoldásával – derül ki egy kutatásból.
Túl stresszesnek találják a diákok, ezért megszüntetnék a brit általános iskolákban a betűzéssel kapcsolatos feladatokat és teszteket.