Friss kutatás: valami nagyon hiányzik a fiatal munkavállalókból
A szakmai alázatot és a kitartást hiányolják a leginkább a fiatalokból a HR-esek, a fiatalok viszont úgy vélik, pont ezek a legfőbb erősségeik.
A szakmai alázatot és a kitartást hiányolják a leginkább a fiatalokból a HR-esek, a fiatalok viszont úgy vélik, pont ezek a legfőbb erősségeik.
A munkahely biztonságát és a fizetést tekintik a legfontosabbnak a pályaválasztás előtt álló hetedik osztályos fiatalok a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) idei pályaorientációs kutatása alapján.
Sokféle oka lehet a karrierváltásnak: újabb kihívások keresése, magasabb jövedelem iránti igény, vagy például a harmonikusabb munka-család egyensúly megteremtése. A karrierváltás egy sima munkahelyváltásnál összetettebb kérdés, hiszen ilyenkor szakmát is cserélünk. Az OKJ képzéseket kínáló Perfekt szakértője az alábbiakban segít abban, mire érdemes figyelni karrierváltás előtt.
Miért fontos a szakmai tapasztalat és az, hogy már az egyetem alatt szerezzetek gyakorlati tudást? Hol érdemes keresgélni, ha szeretnétek már a tanulmányaitok alatt elhelyezkedni? És mit várnak el a cégek az egyetemistáktól? Most minden fontos kérdésre válaszolunk.
Mihez kezdenek azok, akik friss diplomásként munkába szeretnének állni? Biztos, hogy mindenhol tárt karokkal várják őket? Mennyi mindenben kell megfelelnie, helyt állnia egy pályakezdőnek? Szakemberek és friss diplomások mesélnek tapasztalataikról és a kapunyitási pánikról.
Évente több ezer diák végez gazdasági szakokon, de vajon hány hónap után tudnak elhelyezkedni a munkaerőpiacon? Utánajártunk.
Kíváncsiak vagytok, hogy milyen lehet egy nagy multinál dolgozni vagy kipróbálnátok magatokat egy állásinterjún? Esetleg csak szeretnétek tudni, hogy milyen egy ideális önéletrajz? Akkor nektek is ott a helyetek a tavaszi HVG Állásbörzén.
Március 8-9-én rendezik meg a 2018-as tavaszi HVG Állásbörzét a Papp László Budapest Sportarénában. Miért érdemes egyetemistaként, főiskolásként kimenni az állásbörzére? Itt a válasz.
Az egyetemisták mindössze 6 százaléka akar saját vállalkozást a diploma megszerzése után.
Hiába zuhan a felsőoktatásban résztvevő hallgatók száma folyamatosan, a kormány rendszeresen azzal válaszol, hogy nincs itt semmi probléma, mert ugyanannyi - vagy több - diplomát adnak ki, mint korábban.
Íme tíz dolog, ami az egyetem, főiskola után megváltozik. Számlák, főzés és a felelősség, mi kell még? Ez megkérdőjelezhetetlenül a felnőttkor.
Jogi területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok friss diplomásként? Melyik szakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Orvosi területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok friss diplomásként? Melyik orvosi alapszakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Megnéztük, melyik alapszakokkal lehet a legtöbbet keresni friss diplomásként. Íme a top tíz alapszak listája:
Államtudományi területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok friss diplomásként? Melyik szakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Informatikai területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok friss diplomásként? Még mindig rengeteg szakember hiányzik a piacról, de vajon melyik IT-szakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Agrár területen szeretnétek továbbtanulni, és kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok majd friss diplomásként? Melyik agrárszakkal lehet a legtöbbet keresni? Itt a válasz.
Gazdasági alapszakon szeretnétek továbbtanulni, de kíváncsiak vagytok, milyen fizetésekre számíthattok majd friss diplomásként? Melyik gazdasági szakkal lehet a legtöbbet keresni?Itt a válasz.
Nem igazán. A fiatalabb generáció tagjai elsősorban pénzt akarnak keresni, méghozzá nagyon sokat, és még annál is többet rövid időn belül - derül ki a K&H ifjúsági jóléti indexéből.
Még az sem kizárt, hogy ezek a dolgok nagyon fognak hiányozni a felnőtt életből, sőt... Összegyűjtöttünk pár olyan dolgot, ami biztosan nem lesz már a diplomautáni életetek része. Ha még nincs a kezetekben az oklevél, akkor gondoljatok bele: nektek hiányoznának?