Felvételizők figyelem! Nemsokára lejár a dokumentumpótlás határideje
Még három hétig ellenőrizhetitek az adataitokat és pótolhatjátok a hiányzó dokumentumokat a 2015-ös felvételihez.
Még három hétig ellenőrizhetitek az adataitokat és pótolhatjátok a hiányzó dokumentumokat a 2015-ös felvételihez.
Beszámoltunk arról, hogy milyen szakok szűnnek meg 2016-ra. Megnéztük, milyen lesz a középszintű szóbeli érettségi, és milyen ponthatárokra számíthattok a legnépszerűbb képzéseken. Bemutattuk a legmenőbb nyári táborokat, tippeket adtunk az olcsó nyaraláshoz, és összefoglaltuk a nyári diákmunkával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. A hét hírei és cikkei.
Július 23-án húzzák a ponthatárokat az idei felvételin: minek kell megfelelnetek, és milyen feltételekkel kaphattok állami ösztöndíjat? A legfontosabb tudnivalók.
Többen kérdeztétek, milyen ponthatárokra számíthattok az idei felvételin. Bár ezeket nagyon nehéz megtippelni, íme néhány adat, amely segítségetekre lehet az utolsó hónapban.
Még egy hónapotok van, ha sorrendet szeretnétek módosítani.
Már csak egy hónapotok van, hogy feltöltsétek a felvételihez szükséges dokumentumokat, az érettségit vagy a diplomát, esetleg a nyelvvizsgát. Ugyaneddig módosíthattok a jelentkezési sorrenden is. Adunk pár tippet, hogyan csináljátok.
Jár-e többletpont a nyelvvizsgáért, ha nem kapjátok meg a nyelvvizsga-bizonyítványt július 9-ig? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Várhatóan július 23-án húzzák a felvételi ponthatárokat, ekkor dől el, hogy kit hova vettek fel. A ponthatárt a jelentkezők pontszáma és az intézményi kapacitás alapján határozzák meg. Most mindent megtudhattok a kapacitásról, minimumponthatárról, a jelentkezők rangsorolásáról és a ponthatárhúzásról.
Hány százaléktól van meg a kettes vagy épp az ötös? Mikor jár a pluszpont az emelt szintű érettségiért? Hány pontot ér a közép- vagy az emelt szintű szóbeli? Összegyűjtöttük néhány táblázatban a legfontosabb számokat.
Hogyan működik a felvételi ponthatárhúzás, és mikor derül ki a végleges eredmény? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Kevesebb mint két hónap múlva kiderül, ki kezdheti meg az egyetemi, főiskolai tanulmányait szeptemberben. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pontszámításról és a ponthatárhúzásról.
Elég a 280, vagy jó lenne összegyűjteni 430-440 pontot? Milyen ponthatárokat húznak majd az idei felvételin? Van, amit már most tudunk - a többi csak júliusban derül ki.
Mi az a hallgatói nyilatkozat, és kinek kell aláírnia? Mennyi pénzt kell visszafizetni, ha nem sikerül elvégezni az egyetemet, és mennyi ideig kell Magyarországon dolgozni a diplomázás után? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Mit jelent a minimumponthatár és mi számít bele? Milyen eredményt kell elérniük azoknak, akik alapképzésre, és azoknak, akik felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek?
Mennyi ideig tanulhattok ingyen a felsőoktatásban? Mi a helyzet akkor, ha egyszerre két szakot végeztek? A legfontosabb tudnivalók az állami ösztöndíjról.
Fontos határidőt kell észben tartaniuk azoknak, akik jelentkeztek a 2015-ös felvételire: július 9-ig kell beküldeni a hiányzó dokumentumokat, és módosítani is lehet a megadott szakok sorrendjén. De vajon milyen szakokon lesz a legélesebb verseny az állami ösztöndíjas helyekért?
Hány pontot ér a felvételin az érettségi eredménye? Meg lehet-e duplázni az érettségi pontokat? Itt találjátok a legfontosabb infókat.
Az idén is több nő jelentkezett a felsőoktatásba, mint férfi, a kérelmet benyújtók átlagéletkora 23,6 év, a külföldi állampolgárságú felvételizők közül a legtöbben Szlovákiából, Szerbiából, Romániából és Ukrajnából érkeztek. Egyebek között ez derül ki az idei felsőoktatási adatokból, amelynek gyorsjelentését a felvi.hu oldalon tették közzé.
Mikor tudjátok meg, hogy bekerültetek-e idén a felsőoktatásba, és mit tehettek, ha nem? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Mire kell figyelnetek az érettségi vizsgák után, ha az idén jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára?