Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Valamivel nagyobb lesz a verseny a felsőoktatási szakképzések ösztöndíjas férőhelyeiért, mint tavaly: az idén 11 ezren jelentkeztek kétéves felsőoktatási szakképzésre, ötezren első helyen jelöltek meg ilyen szakot.
Nem aratott nagy sikert a 2013-as felvételin a felsőoktatási szakképzés, az erőforrás-minisztérium mégis egy egész intézménytípust építene az új, kétéves szakokra, amelyet szeptember óta kizárólag felsőoktatási intézmények indíthatnak. A döntéssel a szakközépiskolák jártak rosszul, a felsőoktatási szakképzések megítélése a munkaerőpiacon viszont aligha változik majd.
Egy szakhoz 500 pont, több felsőoktatási szakképzéshez pedig 350 feletti pontszám kellett a 2013-as pótfelvételin. Az intézmények a második körben szinte kizárólag önköltséges képzéseket hirdettek meg. Íme, a ponthatárok.
Turizmus-vendéglátás, kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel, kommunikáció és média – ezek voltak a legnépszerűbb felsőoktatási szakképzések az idei felvételin. A pótfelvételizők is válogathatnak az új, kétéves szakok közül – de miről fognak tanulni, ha a legtöbb jelentkezőt vonzó képzések közül választanak?
Augusztus 12-ig jelentkezhettek a 2013-as pótfelvételire: az alap-, osztatlan és mesterszakok mellett a kétéves felsőoktatási szakképzések közül is választhattok. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat ezekről az új képzésekről.
Augusztus 12-ig jelentkezhettek a pótfelvételire, már elérhető a meghirdetett szakok listája. Nézzük, milyen felsőoktatási szakképzésekre jelentkezhettek.
Nyilvánosságra hozták a 2013-as felvételi ponthatárait: mely felsőoktatási szakképzésekre volt a legnehezebb bekerülni? Melyik szak volt a legnépszerűbb? Íme, a friss adatok.
Ma este hozzák nyilvánosságra a 2013-as felvételi ponthatárokat: milyen szakokon lesz elég a 240 pont? Tényleg 55 ezer állami ösztöndíjas hallgató kezdheti meg tanulmányait szeptemberben? Mi lesz az új felsőoktatási szakképzéssel? Ezek a 2013-as felvételi nagy kérdései.
Turizmus-vendéglátás, kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel, kommunikáció és média - ezekre a felsőoktatási szakképzésekre jelentkezett a legtöbb diák a 2013-as felvételin.
2013 szeptemberétől új képzéseket indítanak az egyetemek és főiskolák: a felsőoktatási szakképzések kétévesek, és bár diploma nem jár értük, a kreditek jelentős részét beszámítják az intézmények, ha alap- vagy osztatlan szakon tanultok tovább. Itt találjátok a legfontosabb információkat a képzésekről.
2013 szeptemberétől megszűnik a felsőfokú szakképzés, helyette felsőoktatási szakképzésre jelentkezhettek. Milyen szakok indulnak? Miért éri meg elvégezni a kétéves képzést? Hány pontot kell szerezni a felvételin? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.