Hihetetlen, mire vállalkozott egy egyetemista lány
Vonatozásra cserélte albérletét egy német egyetemista lány. A spórolás mellett élvezi a szabadságot is, ami ezzel a nomád életmóddal együtt jár.
Vonatozásra cserélte albérletét egy német egyetemista lány. A spórolás mellett élvezi a szabadságot is, ami ezzel a nomád életmóddal együtt jár.
Nemsokára indul a gólyatáborszezon. Mutatunk pár jó tanácsot, amit érdemes lehet megfogadni.
Elvesztek a Wikipédia cikkekben, kitakarítjátok az egész házat, és két órás maratoni telefonbeszélgetést folytattok a legjobb barátotokkal - mindezt csak azért, mert valami sokkal fontosabb dolgozok lenne. A vérbeli halogatóknak ez mind ismerős lehet. A Buzzfeed gyűjtéséből szemezgettünk.
Környezetbarát, olcsó nagyon trendi diákszállásokat tervezett egy svéd cég - mindössze tíz négyzetméteren.
Közeledik a diplomaosztó, készüljetek fel a Harry Potter-imitátorokra, a tikkasztó hőségre, és arra, hogy egy teljesen ismeretlen fazon fog beszédet mondani.
Átlagosan havi ötvenezer forintból élnek a magyar egyetemisták és főiskolások, akik a szűkös anyagi lehetőségeik ellenére is pozitívan látják a jövőjüket, elhelyezkedési esélyüket - írta a Magyar Nemzet csütörtöki számában az Aktív Fiatalok Kutatócsoport felmérésére hivatkozva.
Mik a terveitek, melyik a kedvenc órátok, na és van-e már valakitek? Íme a tíz legidegesítőbb kérdés, amivel az egyetemistákat traktálják.
Elstartolt a vizsgaidőszak, amikor az egyébként is stresszes hallgatók úgy érzik, a szaktársak, tanárok, főnökök, barátok és családtagok összefogtak ellenük. Íme, a tíz legidegesítőbb mondat.
Lassan elkezdődik a vizsgaidőszak, amikor a család és a barátok is az őrületbe bírják kergetni az embert egy-két kéretlen tanáccsal, megjegyzéssel.
A reggeli előadások, a könyvtárban töltött hosszú órák és a beadandók írása közben minden egyetemistának eszébe jutnak ezek a gondolatok.
Ha elfogy a vécépapír, eszetekben sincs kicserélni, és még csak azt sem tudjátok, hol tartjátok a porszívót.
Úgy érzitek, hogy a vizsgaidőszakkal együtt az energiátok is elszállt? Pedig most kezdődik az egyetem/főiskola kellemes része, a szorgalmi időszak. Így turbózhatjátok fel a tavaszt.
Az utolsó egyetemi-főiskolai év sok kérdést tartogat: mihez fogtok kezdeni, ha száz csak kilométerre találtok munkát? Mit írjatok a motivációs levélbe, és miért kezd mindenki családalapításba?
Meggyűlik a bajotok a mosatlannal és a koszos alsóneműkkel, lusták vagytok a szomszédba átmenni, és állóháborút folytattok a rendetlenséggel.
Letudtátok a legnehezebb vizsgákat? Ha van egy-két tanulásmentes napotok, lazítsatok egy kicsit: ehhez adunk ma tippeket.
A csípős szósz a gasztronómia magasiskolája, az egyetemi barátságok pedig valóban egy életre köttetnek.
Időnként fogalmatok sincs, mit kerestek az egyetemen/főiskolán, sőt abban sem vagytok biztosak, jól választottatok-e szakot. Időnként hiányoznak a szülők, sőt még az otthoni, csendes esték is. Hogy erről nem számoltok be a csoporttársaknak?
A csütörtöki bulik, a legjobb professzorok, az egyetemi napok, sőt még a büfé jellegzetes melegszendvicse is sokáig hiányozni fog az egyetem befejezése után - viszont a következő tíz dologtól valószínűleg szívesen elbúcsúztok majd.
Májkrémes kenyér, könyvtár, index és a karácsony: ezek egészen mást jelentenek az egyetemistáknak, mint az átlagembernek. Ugye?
Nem hiszitek el a tanulmányi osztályról keringő pletykákat, nem készültök B-tervvel a tárgyfelvételre, és folyamatosan halogatjátok a szakdogaírást. Ezt a tíz hibát (majdnem) minden egyetemista elköveti.