Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elkezdődött az általános felvételi, de még javában tart a keresztféléves felvételi is. A februárban kezdődő képzésekre jelentkezőknek a ponthatárok előtt még lesz egy kis dolga.
December 21-én elindult a jelentkezés az általános felvételi eljárásra. Ahhoz, hogy a leadott jelentkezésetek érvényes legyen fontos, hogy ne felejtsétek el az egyik legfontosabb tennivalót. Mutatjuk a részleteket.
December 21-én elindult az általános felvételi eljárás, a diákok február 15-én éjfélig jelentkezhetnek az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzésekre - számolt be róla az Oktatási Hivatal.
A tavalyi évhez képest a top 3 helyezett között is történt változás. Míg az ELTE Informatika Kar és a BME Villamosmérnöki és Informatika Kar továbbra is az első két helyen áll, addig az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara, megelőzve a Corvinust, a dobogó harmadik fokára került.
Ha már tudjátok, hogy milyen képzésterület érdekel titeket, de az egyetemi jelentkezés előtt szeretnétek bővebben is beleásni magatokat abba, hogy pontosan mit tanulnátok az egyetemen, mutatunk egy oldalt, ahol megtehetitek ezt.
Hamarosan megjelenik a felvételi tájékoztató és kezdődik a jelentkezés a 2024. szeptemberében induló egyetemi képzésekre. Ha még nem döntöttétek el, hova adjátok be a jelentkezéseteket, érdemes elmenni egy-két nyílt napra. Összeszedtük, hogy melyik egyetemre, mikor látogathattok el.
A felvételi rendszer átalakításának köszönhetően 2024-től az egyetemek maguk dönthetnek arról, mire és hány többletpontot adnak a jelentkezőknek, ennek köszönhetően pedig néhány helyen egészen furcsa dolgok is többletpontokat érnek.
A központ munkatársai bemutatják a 11. és 12. osztályos tanulóknak, hogyan zajlik náluk egy nap, milyen feladatokat végeznek azért, hogy fenntartható legyen a főváros közlekedése.
Az Ügyfélkapura különböző ügyek intézéshez lesz szükségetek, többek között ezen keresztül tudjátok hitelesíteni majd a jelentkezéseteket a felsőoktatásba.
Közeleg a keresztféléves felvételi, de decemberben az általános felvételi eljárásra is elindult a jelentkezés. Mutatunk két szabályt, ami 2023-tól minden egyetemre érvényes.
Kiderültek a ponthatárok - a tavalyihoz képest majdnem kétszer annyi - összesen 11844 - főt vettek fel felsőoktatásba a pótfelvételin, önköltségesen kereken 5000, 6844 hallgató pedig állami finanszírozásban kezdi meg az őszi félévet.
A legendák már mindenkihez eljutottak - kiléptetett a rendszer, kiestek a létszámból, emiatt halasztani kell egy félévet – a tárgyfelvételi borzalmairól. Igaz, tényleg szokás izgulni előtte, hiszen legtöbb esetben magatoknak kell összerakni az órarendet és szeretnétek, hogy minden úgy legyen, ahogy elterveztétek. Ezért most segítünk, hogy az ütközések miatt biztos ne kelljen aggódnotok.
Múlt héten kihirdették a felvételi ponthatárokat, és kiderült, hogy kit, melyik egyetemre vettek fel. Sajnos nem mindenkinek érkezett meg a várva várt sms, viszont még mindig van remény, ugyanis augusztus hatodika éjfélig jelentkezhettek a pótfelvételen meghirdetett szakokra. Összegyűjtöttük nektek, hogy milyen képzésekre pótfelvételezhettek a különböző egyetemeken.