A tavalyi évhez képest a top 3 helyezett között is történt változás. Míg az ELTE Informatika Kar és a BME Villamosmérnöki és Informatika Kar továbbra is az első két helyen áll, addig az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kara, megelőzve a Corvinust, a dobogó harmadik fokára került.
A 2023-as általános felvételi eljárás során összesen 13 732 fő jelentkezett informatikai képzési területen induló szakra, amiből 8852 fő sikeresen felvételt is nyert.
Az informatikai képzési terület szakjai közül a mérnökinformatikus képzés volt a legnépszerűbb. Az idei felvételi eljárásban ezt a szakot jelölték meg elsőként az ötödik legtöbben, de ezenkívül sokan jelentkeztek még programtervező informatikus és gazdaságinformatikus képzésre is.
A HVG Diploma 2024 kiadványban az összesített intézményi és kari listák mellett számos képzésterületi rangsort is találtok, és megnézhetitek többek között azt is, hogy hallgatói és oktatói kiválóság szempontjából mik a legjobb egyetemek és egyetemi karok.
A HVG Diploma 2024 különszámát szombattól megvásárolhatjátok az újságárusoknál, vagy akár most, ide kattintva megrendelhetitek.
|
A HVG-rangsor 10 legjobb informatikai kara:
- ELTE-IK
- BME-VIK
- OE-NIK
- CORVINUS
- DE-IK
- PE-MIK
- SZTE-TTIK
- PTE-TTK
- SZE-GIVK
- BGE-PSZK
Nagyot lépett előre a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara, ami a 2023-as ranglistán még nem szerepelt a top 10-ben. Idén azonban a 6. legjobb informatikai kar lett, megelőzve ezzel a szegedi és pécsi képzéseket.
Az informatikai képzések iránti nagy érdeklődés nem meglepő, hiszen ennek a szakmai tudásnak komoly keresete van a piacon. Egy frissen végzett hallgató átlagosan 1,23 hónap alatt talál állást. Nem mellesleg pedig a bruttó átlagjövedelem is igen magas. A Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) legfrissebb adatai szerint az alapszakon végzetteknek bruttó 646 200 forint, míg a mesterdiplomát szerzetteknek bruttó 897 207 forint az átlagkeresete.
A legfontosabb tudnivalók a 2024-es felsőoktatási felvételiről |
|