szerző:
Tornyos Kata
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Múlt héten kihirdették a felvételi ponthatárokat, és kiderült, hogy kit, melyik egyetemre vettek fel. Sajnos nem mindenkinek érkezett meg a várva várt sms, viszont még mindig van remény, ugyanis augusztus hatodika éjfélig jelentkezhettek a pótfelvételen meghirdetett szakokra. Összegyűjtöttük nektek, hogy milyen képzésekre pótfelvételezhettek a különböző egyetemeken.

Ebben a cikkünkben kigyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pótfelvételiről, a jelentkezésre jogosultaktól kezdve, a megjelölhető képzéseken át a ponthatárokig. Általában ilyenkor már csak önköltséges formában érhetőek el a szakok, de azért akadnak kivételek.

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Rengeteg képzést indít az egyetem a pótfelvételi eljárásban, ezeket viszont kizárólag önköltséges formában. Szinte az összes bölcsészkaron induló alap- és tanárszakra lehet még jelentkezni, illetve néhány mesterszakra is, de a gazdaságtudományi kar is pótfelvételit hirdet valamennyi alap- és mesterszakján önköltséges formában. Ezek mellett például jogász, politikatudomány, igazságügyi igazgatási, szociológia (angol nyelven), szociális munka szakokra is lehet még jelentkezni.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Negyven alap-, illetve mesterképzési szakon hirdet állami finanszírozású pótfelvételit a BME: többek között építőmérnöki, gépészméröki, mechatronikai mérnöki, járműmérnöki és fizika szakokra, de több mesterképzésre is lehet még jelentkezni.

Pázmány Péter Katolikus Egyetem

A bölcsészkaron csak fizetős alapszakokra tudtok jelentkezni, anglisztikára, nemzteközi tanulmányokra, germanisztikára, keleti nyelvek és kultúrákra, kommunikáció és médiatudományra, magyarra, politikatudományokra, régészetre, szabad bölcsészetre, szlavisztikára szociálpedagógiára és szociológiára. Államilag támogatottan pedig néhány osztatlan tanári, óvodapedagógus és tanító képzésre jelentkezhettek.  Más karonok is hirdettek néhány képzést: mérnökinformatikán például támogatottra is leadhatjátok a jelentkezéseteket, de jogász és igazségügyi igazgatási szakokra is, ezekért viszont már fizetnetek kell.

Szegedi Tudományegyetem

Az SZTE csak néhány szakot hirdetett meg államilg támogatottan, ilyenek például az élelmiszermérnöki, gépészmérnöki, mechatronikai mérnöki, műszaki menedzser, biológia, fizika, gyógyszerész képzések, de ha fizetitek a tandíjat, akkor jóval több lehetőségetek van. Jogász, politikatudományok, nemzetközi tanulmányok, turizmus-vendéglátás, anglisztika, kommunikáció-és médiatudomány, pszichológia, régészet szakokra is bekerülhettek még a pótfevételi során.

Debreceni Egyetem

Rengeteg szakra jelentkezhettek még Debrecenben is, és államilag támogatottak közül is válogathattok. Vannak például meghirdetve ápolás és betegellátás, többféle osztatlan tanári, járműmérnöki, környezetmérnöki, mechatronikai mérnöki,  általános orvos (önköltséges), jogász (önköltséges), gazdálkodási és menedzsment (önköltséges) képzések is.

Nem csak ezeken az egyetemeken hirdettek meg ugyanakkor szakokat a pótfelvételire – az összes elérhető képzést a Felvi.hu-n találjátok meg.