Az Eötvös Loránd Tudományegyetem tizenegyedik alakalommal rendezi meg interaktív pályaválasztó fesztiválját a középiskolások számára.
Október 13-án ismét várja az ELTE Trefort-kerti kampusza a felvételire készülő középiskolásokat. Az egyetem nyílt napján tudományos előadásokon, mintaórákon, látványos kísérleteken és izgalmas workshopokon vehettek részt.
Jó lehetőség arra, hogy első kézből tájékozódjatok az egyetem képzési kínálatáról, a nemzetközi programokról vagy akár a Hallgatói Önkormányzat tevékenységéről. Cseszregi Tamás oktatási igazgató pedig külön előadást tart a 2024-es felvételi pontszámítási rendszer változásairól.
A nyílt nap keretében elindul az ELTE Next is, ahol extra programokon és kerekasztal-beszélgetéseken vehettek részt, valamint kipróbálhattok egy karrier tanácsadó platformot is, ami segíthet megtalálni a leginkább hozzátok illő egyetemi szakot.
Az egyetemen folyó tudományos munkákba is beleláthattok az oktatók előadásain. A kertben pedig az egyetemi élettel kapcsolatos gyakorlati tudnivalókról szóló beszélgetéseken, szabadidős programokon és nyereményjátékokon vehettek részt.
A központi előadások fókuszában idén az AI áll, amiről öt kutató a saját szakterületét képviselve fogja elmondani, hogy mire lehet az új technológiát használni:
- Darázs Lénárd egyetemi tanár (ÁJK), általános rektorhelyettes a mesterséges intelligencia szabályozásának jogi és etikai kereteiről beszél;
- Nagy Máté fizikus, tudományos főmunkatárs (TTK) arról tart előadást, hogy a madarak, patkányok és halak hogyan taníthatják majd a jövő robotjait;
- Palkó Gábor irodalmár, habilitált egyetemi docens, tanszékvezető (BTK) a mesterséges intelligencia és a bölcsészet viszonyáról ad elő;
- Hegyi-Halmos Nóra emberi erőforrás tanácsadó, egyetemi adjunktus (PPK) a jövő munkaerőpiacát és munkahelyét, valamint a mesterséges intelligencia és a HR kapcsolatát mutatja be;
- Kmetty Zoltán szociológus, habilitált egyetemi docens (TÁTK) az AI társadalomformáló szerepét járja körbe;
A nyílt napról bővebb információkat itt olvashattok.