Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Fehérneműeladó-tanfolyam szaúdi nőknek, rúdtánctanfolyam a világ egyik legjobb egyetemén, sírásóképzés egy neves brit továbbképző intézményben – összegyűjtöttük az elmúlt évek legfurcsább képzéseit.
A tantárgyújrafelvételek és vizsgalehetőségek számának korlátozása váltotta ki a legnagyobb felháborodást az új felsőoktatási törvény tervezett változásaival kapcsolatban. Bár a vitás pont egyelőre kikerült a törvénytervezetből, a minisztérium nem állt el szándékától: a kérdést később rendelettel szabályozzák majd. Utánanéztünk, a jelenlegi rendszerben hogyan lehet „kibukni” a legnagyobb hazai egyetemekről.
Benyújtotta a Nemzeti Erőforrás Minisztériumhoz az egyetemmé alakulás érdekében tett fejlesztésekről szóló dokumentumot az egri Eszterházy Károly Főiskola.
A bolognai rendszer bevezetése óta mesterképzés elvégzéséhez kötik a tanári diploma megszerzését. A hároméves alapképzés után azonban egyre kevesebb diák dönt úgy, hogy a pedagógusi pályát választja – különösen igaz ez a természettudományi karok hallgatóira. Már ma sincs elég fizika-, kémia- és biológiatanár az országban, a helyzet néhány éven belül kritikussá válhat.
Gúr Nándor (MSZP) országgyűlési képviselő szerint a felsőoktatási intézmények többsége ellehetetlenülne, amennyiben az oktatásért felelős államtitkárság koncepciója megvalósulna, az elképzelés szerint ugyanis csak azon egyetemek, főiskolák működhetnének, amelyek oktatóinak kétharmada tudományos fokozattal rendelkezik.
Emelkedett a 2011 februárjában induló keresztféléves képzésekre jelentkezők száma: a tavalyi 12.311-ről 15.590-re, a diákok a döntést kérelmükről január 14-én kapják meg.
Megjelentek a jövő évi felsőoktatási felvételi tájékoztatók, a diákok 8280 képzés közül választhatnak, és 2011. február 15-ig dönthetnek arról, mely egyetemre, főiskolára nyújtanak be kérelmet.
Elstartolt a 2011-es felsőoktatási felvételi időszak: akár már ma postára adhatod a kitöltött jelentkezési lapot, vagy aktiválhatod elektronikus jelentkezésedet.
Mikor kell elkezdened a diákhitel törlesztését, és mekkora havi részletre számíthatsz? Kifizetheted-e egy összegben az egyetemi vagy főiskolai éveid alatt felvett hitelt, és hogyan kérhetsz előtörlesztési lehetőséget? A legfontosabb tudnivalók a diákhitelről.
Minden ötödik ausztrál egyetemista komoly mentális betegségekkel küzd, a hallgatók nagy része pedig folyamatosan a stressz testi tüneteitől szenved – erre jutottak a Queensland Egyetem kutatói.
A szakkollégistákat könnyű "vitringyerekeknek" titulálni, de ez is csak nézőpont kérdése: ők azért választják a külön tevékenységekkel járó hallgatói közösségeket, mert egyszerűen keveslik azt, ami az előadásokon elhangzik. Ez persze komoly ellenszenvet is kiválthat azokból, akiknek már a minimumkövetelményekkel is problémáik vannak, de a lényegen nem változtat: a szakkollégiumokat csak ajánlani tudjuk, ráadásul néhányuk legendásan jó bulikat tart.
December 15-én startol a 2011-es felvételi időszak: ha az összes információt szeretnéd begyűjteni, mielőtt beírod a kiválasztott képzéseket a jelentkezési lapra, érdemes elmenned az egyetemi és főiskolai nyílt napokra! December 13. és 19. között több mint tizenhárom felsőoktatási intézmény tart tájékoztatókat.
Módosítani kell a felsőoktatási felvételi szerkezetén, az új felsőoktatási törvényben pedig szerepelnie kell az egyetem és a főiskola kritériumainak - mondta az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés felsőoktatási és kutatási konferenciáján Réthelyi Miklós. A nemzeti erőforrás miniszter arról beszélt: nem biztos benne, hogy szükség van száz felsőoktatási intézményre Magyarországon.
Kevesebb hallgatót vehetnek fel államilag támogatott képzésre az egyetemek és főiskolák 2011-ben, az idei 56 ezres felsőoktatási keretszámot ugyanis 53 ezerre csökkentette a kormány. Kevesebben tanulhatnak bölcsészettudományi és gazdaságtudományi szakokon, viszont az informatikai és orvosi képzéseken több lesz az elsőéves.
Az MSZP azt javasolja a KDNP-nek, hogy vonja vissza és dolgozza át a felsőoktatási törvény koncepcióját, mert az szerintük szakmai értelemben rossz, ha bevezetnék, egyetlen állami egyetem sem tudná teljesíteni a működési feltételekre vonatkozó előírásokat.
Nem volt hajlandó abbahagyni a hógolyózást, ezért letartóztatta a rendőrség a Cincinnati Bearcats egyetemi focicsapat kabalafiguráját, Bearcatet, a vörös pandát.
Álvizsgázókkal és hamis szakdolgozatokkal is trükköznek az egyetemeken és főiskolákon a hallgatók - a lebukás esélye ugyanis szinte egyenlő a nullával.