Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hamarosan itt az első őszi zh hét, majd a téli vizsgaidőszak. Mind ismerünk olyan egyetemistákat, akik csak a karácsonyi szünetnek élnek, a felkészülés napjai után csak túlélni szeretnének.
Hét évvel ezelőtt indították útjára a Phenjani Tudomány- és Műszaki Egyetemet (PUST), ahová az észak-koreai rezsim engedélyével nyugati tanárok tucatjai tanítanak, jórészt amerikai, illetve dél-koreai egyházak pénzéből.
Az országos Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) keretében végzett felmérésből kiderült, hogy a Semmelweis Egyetem hallgatóinak közel kétharmada a végzést követően azonnal, vagy maximum egy hónapon belül talál munkát.
Sok dolog van, amit biztosan mindenki emlegetni fog az egyetem után is, de vajon mennyire maradnak meg az ébren töltött esték, amikor esszéket írtatok az utolsó pillanatban, vagy a lehetetlen vizsgák? Összegyűjtöttünk pár emlékezetes dolgot, amit minden egyetemista átél egyszer.
Sokan mondják, hogy az egyetemi évek a legemlékezetesebbek. Persze ez függ attól is, éltek-e a lehetőségekkel, amelyeket az egyetem vagy főiskola biztosít nektek. Összegyűjtöttünk tíz dolgot, amit érdemes kipróbálni.
Évente több százmillió forintot fordítanak a nagyobb felsőoktatási intézmények „fizetős” diákok toborzására. De a jelek szerint megéri, mert több tizmilliárdot fizetnek tandíjként, ráadásul helyi munkahelyeket teremtenek.
Van, aki Ilyenkor ér a szakácstudománya csúcsára a különböző tésztákkal és szendvicsekkel, és van, aki a gyorséttermek törzsvendége lesz az egyetemi évek alatt.
Milyen az első vizsgaidőszak az egyetemen, főiskolán? Mindenki átesik rajta, és biztosan elraktározza a tapasztalatokat. A vizsgaidőszak árnyoldalai és tapasztalatai a hallgatók szemével.
Amikor 25 ezer forinttól még mindenki gazdagnak érezte magát, az volt a legmenőbb az osztályban, akinek volt világítós cipője, vagy a kék szemhéjpúder és a testcsillám a divat legfelsőbb fokának megnyilvánulása. Összegyűjtöttünk pár nagyon menő dolgot, ami felnőttként már nem olyan hatalmas érték.
Habár mi is tudjuk, hogy még csak most kezdődött a szorgalmi időszak, vannak, akik már tudják, hogy mi vár majd rájuk, ha eljön a vizsgaidőszak. Erre soha sem lehet időben elkezdeni felkészülni, és most magára a tanulásra gondolunk. Összegyűjtöttük, hogy mik a vizsgaidőszak legrosszabb pillanatai.
Hamarosan minden egyetemista belekóstolhat az igazi egyetemi bulizásokba, és előbb utóbb arra is rájön, hogy milyen tipikus bulizók vannak az ilyen bulikban. Nektek melyik ismerős a felsoroltak közül?
A szövetségi megállapodás után információink szerint múlt hétre az anyaországbeli kampusz kérdését is sikerült megoldania a CEU-nak - méghozzá a kormánynak is elfogadható módon - írja a hvg.hu.
Hatalmas különbség lehet a középiskola és az egyetem között. Szerintetek mik azok a dolgok, amik a legjobban jellemzik a felsőoktatásban töltött éveket? Az, hogy nem kell korán kelni, vagy az, hogy nagyon sok diákkedvezmény van? Mi összegyűjtöttünk párat ezekből:
Jövőre felvételiztek egyetemre vagy főiskolára? Van néhány dolog, amit tudnotok kell, mielőtt megérkeztek életetek első előadására vagy szemináriumára.
Alig pár hét telt el a szorgalmi időszakból, de a nagyi/szomszéd/nagybácsi már most a vizsgaidőszakkal riogat? Vagy ami még idegesítőbb: már elsőéves korotokban a várható diákhitel-tartozásotokkal és a munkaerőpiaci esélyeitek latolgatásával szórakoztat titeket?
Felfüggesztették az oktatást hétfőn az északkelet-franciaországi Reims egyetemén, miután a hallgatók képviselete migránsokat költöztetett be a campusra. Az intézkedés mintegy 8 ezer diákot érint, az egyetem vezetősége közigazgatási bírósághoz fordult.
Akik csak most kezdték az egyetemet el sem tudják képzelni, milyen lesz az utolsó félévre, azonban akik már lediplomáztak, biztosan állítják, hogy homlokegyenest más lesz, mint ahogy elkezdődött. Ebből gyűjtöttünk össze egy kis válogatást:
Támogatja az Oktatói Hálózat a Vlagyimir Putyin orosz elnök egyetemi díszpolgári címe elleni tiltakozást, ugyanis szerintük a Debreceni Egyetem szenátusa döntésével megsértette az egyetem jóhírét.
Sokaknak most kezdődött el élete egyik legújabb szakasza azzal, hogy egyetemre került és új városba költözött. A nagy lelkesedés azonban már az első napokban alábbhagyhat, amikor kiderül, hogy nem is olyan a külön élés mint hittétek.