Cambridge-ben szeretne tanulni a 18 éves lány, szokatlan módon teremtené elő a tandíjat
Ne megszokott módon szeretne pénzt szerezni tanulmányaira az Olaszországban élő lány.
Ne megszokott módon szeretne pénzt szerezni tanulmányaira az Olaszországban élő lány.
Hiába zuhan a felsőoktatásban résztvevő hallgatók száma folyamatosan, a kormány rendszeresen azzal válaszol, hogy nincs itt semmi probléma, mert ugyanannyi - vagy több - diplomát adnak ki, mint korábban.
Összegyűjtöttük az egyetemek klasszikus alakjait, akik minden egyes szakon jelen vannak. Íme, a lista.
Decemberben megkérdeztünk titeket, szerintetek melyik Budapest legszebb egyetemi épülete. December 24-ig adhattatok le érvényes szavazatokat, íme az eredmény.
Bizonyos feltételeket minden jelentkezőnek teljesítenie kell a felvételin, különben nem kerülhet be a kiválasztott képzésre.
Íme tíz dolog, ami az egyetem, főiskola után megváltozik. Számlák, főzés és a felelősség, mi kell még? Ez megkérdőjelezhetetlenül a felnőttkor.
Egyetemre jelentkeznétek, de nem tudjátok, hol nézhetitek meg a meghirdetett szakok listáját? Egy kicsit körbenéznétek, hogy milyen továbbtanulási lehetőségek vannak? Ihletet gyűjtenétek az szakválasztáshoz?
A szünet után folytatódik a téli vizsgaidőszak, sokan csak most kezdenek bele igazán a tanulásba. Így akad még bőven olyan hallgató, aki csak most szembesül a vizsgaidőszak legrémesebb pillanataival.
Nem, nem az anatómiára, a római jogra vagy az irodalomtörténetre gondolunk.
Egyre kevesebb hallgató jár egyetemre és főiskolára, csökken a nappali képzésben résztvevők száma is.
Egy nappal a szavazás lezárása előtt vezet a Budapesti Gazdasági Egyetem, második helyen a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, harmadik pedig még mindig az ELTE Egyetem téri épülete. Ma még szavazhattok, szerintetek melyik a legszebb budapesti egyetemi épület.
Budapest legszebb egyetemi épületét keressük, a szavazás jelenlegi állása alapján továbbra is a Budapesti Gazdasági Egyetem vezet.
Évek óta nem emelkedtek a tanulmányi ösztöndíjak, jelentős − több tízezer forintos − támogatásra csak a kiemelkedő tanulmányi-tudományos eredményű egyetemisták, a tanulás mellett versenyszerűen sportolók és néhány kiemelt szak hallgatói számíthatnak. A HVG Diploma 2018 cikke.
Ezzel az izgalmas kérdéssel kellett megbirkózniuk az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai kar hallgatóinak.
A népszerű szakokon évek óta kevés az állami ösztöndíjas hely, az albérletek ára meredeken emelkedik, és a vonatjegyre is egyre több pénzt kell félretenni − ezek a tényezők akár versenyelőnybe is hozhatnák a vidéki egyetemvárosokat, a vidéki hallgatók egy része mégis Budapesten tanulna tovább. Pedig Budapesten kívül is van egyetemi élet, nem is akármilyen. A Campus Plusz 2017 cikke.
Most már minden egyetemen és főiskolán elkezdődött a vizsgaidőszak - másfél hónapos tanulás vár több tízezer hallgatóra. Akik valószínűleg ugyanazokat a kérdéseket teszik fel maguknak.
Szerintetek melyik a legszebb budapesti egyetemi épület? Az egykori Fővámpalota, amelyben ma a Budapesti Corvinus Egyetem működik? Vagy a Műegyetem hatalmas főépülete, esetleg a lenyűgöző belső tereiről híres Zeneakadémia? Szavazzatok!
Javított múlt évi „zöld eredményén” a Szegedi Tudományegyetem. A GreenMetric 2017-es világrangsorában az SZTE 88. lett.
Mindenki tudja, aki egyetemista vagy főiskolás, hogy a téli vizsgaidőszak komoly kérdéseket vethet fel, hiszen közeleg a karácsony és a vizsgaidőszak is, ilyenkor az ember nem tudja eldönteni, hogy várja-e ezt az időszakot. Vagy inkább ne.
Egy izzó kicserélése is hetekbe kerül a felsőoktatási intézményekbe a kancellári rendszer bevezetése óta - írja a Népszava.