„Ez az élvezettől elég messze van”
A Jocó bácsi Facebookon osztotta meg véleményét Kásler Miklós korábbi kijelentésével kapcsolatban.
A Jocó bácsi Facebookon osztotta meg véleményét Kásler Miklós korábbi kijelentésével kapcsolatban.
„Bár sokszor előkerült a kreativitás az elmúlt pár hónapban, ez önmagában nem egyenlő a hatékonysággal” – hangsúlyozza Szabó Roland, a budapesti Szent István Gimnázium magyar és történelem szakos vezetőtanára, akit a második félévről és a távoktatás tapasztalatairól kérdeztünk.
Az Emmi minisztere értékelte az elmúlt hónapokat és a rendkívüli oktatási helyzetet.
A távoktatás sikerességéhez hiányoznak az eszközök, a diákoknak nincs megfelelő terük és módszertanuk az önálló tanuláshoz, a szülők pedig nem tudnak hatékonyan segíteni - derül ki egy friss kutatásból.
Eddig soha nem tapasztalt változást hozott, amikor az iskolák a digitális oktatásra váltották. Vajon milyen lesz a folytatás? Sikerül-e hasznosítani ősztől az elmúlt hónapok tapasztalatait, visszaáll a régi rend vagy egy teljesen új, modernebb rendszer alakul ki?
Csak a szokásosnál kisebb, legfeljebb 15 fős osztálylétszámokkal kezdődhetett az oktatás.
A budapesti Városmajori Kós Károly Általános Iskola tanulói így üzennek a tanáraiknak. Képgaléria.
A debreceni nyári egyetem csaknem százéves történetében első alkalommal fordul elő, hogy a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldieket nem személyesen látja vendégül az intézmény: a világjárvány miatt idén online tartják meg a kurzusokat - közölte az egyetem sajtóirodája az MTI-vel szerdán.
Melegszendvics, citromos tea, csoki és kávé. Sokszor életmentő dolgok, amiket vásárolunk az iskolai büfében. Vajon hogyan érintette az iskolák bezárása a büféket, hogyan vélekednek a jelenlegi helyzetről az üzemeltetők?
A legtöbb egyetem marad a digitális oktatásnál erre a félévre, bár már elméletben lenne rá lehetőség, hogy bejárjanak a diákok.
Egy szülői felmérésből kiderül, melyik programok bizonyultak a leghasznosabbnak és legnépszerűbbnek a digitális oktatásban.
Több országban folyamatosan enyhítenek, vagy már enyhítettek a korlátozásokon, ami az iskolákat is nagyban érinti. Szétnéztünk, hogy máshol hogy áll a helyzet.
Hasznos tapasztalatok vagy teljes csőd? Diákok és egyetemek meséltek arról, hogyan vélekednek az elmúlt hónapokban kialakult, teljesen új oktatási rendszerről.
Hétről hétre újabb országokban döntenek a korlátozások lazítása mellett, ami az oktatási intézményeket is érinti. Utánajártunk, hogy az elmúlt egy hétben hol nyitottak újra az iskolák, illetve mely országokban tervezik néhány héten belül újraindítani az oktatást.
Az oktatási akciócsoport nem zárta ki, hogy egyes településeken júniusban újrainduljon az oktatás az alsósok számára. De az iskolába járást nem lehetne kötelezővé tenni - hangsúlyozta az InfoRádiónak Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke, az akciócsoport tagja.
Március közepén berobbant a diákok életébe a digitális távoktatás, mely akkor még ismeretlen helyzetnek számított, mára a legtöbb helyen sikerült belerázódni, azonban vannak helyek, ahol a mai napig megvalósíthatatlan a digitális tanrend.
Ahogyan az érettségi döntésben, úgy az iskolák kinyitásában is eltérő tervek, intézkedések vannak folyamatban. Megnéztük, mit lehet tudni az egyes országokról, hol miként döntenek a kérdésben.
A világjárvány idején a Netflix is szeretné támogatni az otthonmaradást, így olyan ingyenes tartalmakat tettek elérhetővé, melyek segítik az otthonmaradók kikapcsolódását.
A korábban katonaként szolgáló Zane Powles jelenlege egy angol kisvárosban, Grimsbyben dolgozik általános iskolai tanárként, és napi öt mérföldet sétál, hogy 78 gyereknek kiszállítsa az ingyenes, iskolai ebédjét.
A miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskolában heti egyszer oktatást tartanak azoknak a tanulóknak, akiknek nem áll rendelkezésére megfelelő felszerelés, hogy részt vegyenek a digitális oktatásban.