"Sikeresen gyilkolják a diákok agyát" - tényleg leterheltek a magyar középiskolások?
Tényleg túlterheltek a magyar diákok? Túl sok órájuk van, túl sok leckét kapnak? Vagy éppen ellenkezőleg: lenne még mit belepasszírozni a tantervekbe?
Tényleg túlterheltek a magyar diákok? Túl sok órájuk van, túl sok leckét kapnak? Vagy éppen ellenkezőleg: lenne még mit belepasszírozni a tantervekbe?
Megmutattuk, milyen lesz az AKG szeptemberben induló általános iskolája, kiderült, hogy újabb diákbántalmazási esetre derült fény a hetesi iskolában, komoly elismerést kapott egy magyar matematikus - ezek voltak a hét hírei.
A január 19-re tervezett diákdemonstráció szervezője szerint az iskolákban korlátozzák az önálló gondolatokat, és jó szolgákat nevelnek.
Azzal indokolják, hogy egy Facebook-felszólításról van szó, ilyet bármelyik nap fel lehet tenni, különös lenne, ha az intézményvezetők igazoltnak tekintenék ezt a hiányzást.
„Ne menj suliba!” címmel szerveznek demonstrációt január 19-ére a Kossuth térre. A diákok kezdeményezésére szerveződött tiltakozással az oktatási rendszer problémáira hívják fel a figyelmet.
Eddig majdnem 8 ezren jelezték, hogy részt vesznek január 19-én a „Ne menj suliba!” címen meghirdetett diáktüntetésen.
Január 19-én ne menj suliba, üzenik a szervezők. Követeléseikkel a Parlament elé, a Kossuth térre vonulnak - írja a hvg.hu.
Több ezer fiatal, főként egyetemista vonult utcára kedd este Szerbia több városában, hogy az elnökválasztást megnyerő Aleksandar Vucic ellen tiltakozzon. Míg a diákok azt állítják, spontán szerveződtek, a hivatalos szervek szerint ellenzéki politikai erők állnak a háttérben.
900 diák tüntett tegnap Párizsban, miután pár hete letartóztattak, majd brutális bántalmaztak rendőrök egy férfit.
Szerintük nem demokratikusan járt el az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Szerintük az olimpia rendezésére szánt költségeket az oktatásra is lehetett volna fordítani.
A tavaszi félévben futó oktatási tüntetéseken szerepet vállaló Gyetvai Viktort próbálták lejárati, de nagyon mellényúltak.
Háromhavi börtönre és kényszermunkára ítélték hétfőn Mianmarban a BBC brit közszolgáltató egyik riporterét, akit azzal vádoltak, hogy megtámadott egy rendőrt, miközben egy diáktüntetésről tudósított.
A Független Diákparlament egyik főszervezőjét, a 18 éves Gyetvai Viktort állítólagos pártpolitikai kapcsolatai miatt támadta be a jobboldali sajtó, ám csúnyán lyukra futottak. Viktort kevéssé hatotta meg az eset, most az érettségire koncentrál, de nélküle sem áll le a diákok tiltakozása, együtt készülnek a tanárokkal a júniusi tüntetésre.
Szerdán bejelentette Balog Zoltán, hogy meghozta döntését, mindenképpen a Szent István Egyetemhez csatolják a Budapesti Corvinus Egyetem budai campusát. A diákok kétnapos tüntetése sem hatotta meg a minisztert. Az általános és középiskolai tanárok pedig megalázó feladatot kaptak. A hét hírei.
Hétfőn, kedden és szerdán is tüntetnek a Budapesti Corvinus Egyetem diákjai és dolgozói az államtitkári javaslat ellen, amely a budai karokat a Szent István Egyetemhez csatolná. Ma hattól gyülekeznek a Villányi úti campusnál.
Tüntethetnek is a Budapesti Corvinus Egyetem budai karainak tanárai és hallgatói, ha a karok a gödöllői Szent István Egyetemhez csatolják - írja a vs.hu.
Diákok tízezrei vonultak utcára helyi idő szerint csütörtökön a chilei fővárosban a kormány oktatáspolitikája elleni tiltakozásul. A demonstrálók legfőbb követelése az egyetemi tandíjak azonnali eltörlése.
Hatvan alap-, osztatlan-, illetve mesterszak szűnik meg 2016-ra, jövő héten pedig a felsőoktatási törvényt módosíthatják. Vasárnap hét órától diákok és tanárok a Kossuth téren tüntetnek a változtatások ellen.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.