Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hétfőn, kedden és szerdán is tüntetnek a Budapesti Corvinus Egyetem diákjai és dolgozói az államtitkári javaslat ellen, amely a budai karokat a Szent István Egyetemhez csatolná. Ma hattól gyülekeznek a Villányi úti campusnál.
Január 1-jével a Szent István Egyetemhez kerülhet a Budapesti Corvinus Egyetem három budai kara - a kertészeti, a tájépítészeti és az élelmiszertudományi -, ha az emberi erőforrások minisztere elfogadja a felsőoktatási államtitkárság javaslatát, amelyet múlt hét kedden jelentettek be. Az államtitkárság javaslatai nyolc jelenlegi felsőoktatási intézményt érintenének: a változásokat itt térképen is megnézhetitek.
Nosztalgia a hallgatói hálózatos időkből: a hétfői Facebook-esemény leírása szerint a budai campus hallgatóinak és dolgozóinak hétfői fóruma egyhangúlag elutasította a beolvasztást és tiltakozást hirdetett.
''A felsőoktatási államtitkár figyelmen kívül hagyta a Corvinus szenátusának egyhangú döntését, amely a budai és pesti karok egysége mellett foglalt állást. Az egyetemi autonómia szempontjából is elfogadhatatlannak tartjuk, hogy az államtitkári javaslatot az érintett karok vezetőinek kizárásával hozták meg. A karok által készített szakmai anyagokat semmibe vették'' - írták.
A múlt hét keddi sajtótájékoztató után az élelmiszertudományi kar dékánja az Eduline-nak azt mondta: arra számítottak, hogy Palkovics László államtitkárt meggyőzi az együttműködési tervezetről készített anyaguk. Hozzátette: tárgyalni fognak, akivel csak lehet - a bejelentés előtti államtitkári egyeztetésekre egyébként csak a rektorokat hívták meg. A diákok az oktatás minőségét és a tanáraikat féltették, akiknek Gödöllőre is utazgatniuk kell majd, illetve amiatt aggódtak, hogy a diplomájukra nem Corvinus lesz írva.
A mostani tüntetések szervezői szerint ''elfogadhatatlan, hogy olyan egyetem vegye át a karok irányítását és az oktatás jelentős részét, amelynek hasonló szakjainak évek óta lényegesen rosszabb eredményei vannak a felsőoktatási rangsorban. A kizárólag a Corvinusszal szemben alkalmazott rendkívül szűk határidő kettévágja a tanévet és káoszt teremt.''
A tüntetéseket szervező fórum állásfoglalása és követelései
Legyenek nyilvánosak a tárgyalások, a döntést megalapozó szakmai anyagok és hatástanulmányok. A felsőoktatási struktúra további átalakításánál is ez legyen a gyakorlat.
Az oktatásban nem átgondolatlan átalakításokra, hanem a korábban elvont források visszaadására van szükség. A budai karok stabilitását is az agrárképzési támogatás szintjének helyreállítása oldaná meg.
Az átalakítások egy 160 éves intézmény szerkezetét, hírnevét és nemzetközi kapcsolatrendszerét rombolnák szét. A budai karok színvonalát a jelentkezők növekvő létszáma is bizonyítja. A hallgatók ragaszkodnak az anyaintézményhez.
Nincs jó felsőoktatás kiszámíthatóság nélkül. Ne vegyék el a hallgatók jövőképét. Biztosítsák az intézmények stabilitását.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!