Közoktatás MTI

Egyre kevesebb a tanár a középiskolákban

Elolvasom

A felsőfokú képzéseknél a tavalyi 2,2 után a most záruló tanévben 1,6 százalékkal csökkent a hallgatói létszám, miközben az oktatók száma 3 százalékkal nőtt, a középiskolákban azonban nem csak a diákok, de a tanárok száma is csökkent, 2,3 százalékkal - írta a hétfői Világgazdaság a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján.

Közoktatás Eduline

"Egy másodpercre sem bíznak meg a tanárokban, így megy ez, már hosszú évek óta"

Elolvasom

„A naptárban június első vasárnapja a pedagógusoké. Ez azonban csak egy álszent, lózungokkal, és hamis ígéretekkel teli alkalom. Az igazi pedagógusnap szeptember elsejétől, június közepéig tart, hétfőtől – péntekig” – szögezi le a hvg.hu-n megjelent írásában Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) volt elnöke.

Közoktatás MTI

Egyre vonzóbb a tanári pálya? Így látja az államtitkár

Elolvasom

Több minden bizonyítja, hogy az elmúlt években sikerült növelni a pedagóguspálya presztízsét- mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára június első vasárnapján, a pedagógusnapon Budapesten tartott sajtótájékoztatón, ahol köszönetet mondott 170 ezer pedagógusnak.

Közoktatás MTI

Új szakgimnázium indul Budapesten

Elolvasom

Külkereskedelmi Szakgimnázium indul szeptembertől a fővárosban a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) fenntartásában a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) támogatásával - közölte az új intézmény igazgatója.

Érettségi-felvételi Eduline

Rosszul járhatnak a jövőre érettségizők: a történelemtanárok is támogatják a diákok petícióját

Elolvasom

Valóban méltánytalan lenne, ha a következő tanévben vagy később érettségizők hátrányosabb helyzetbe kerülnének az idei évben vizsgát tevő társaiknál – így reagált a Történelemtanárok Egylete arra, hogy 11. évfolyamosok petíciót indítottak: azt szeretnék elérni, hogy ők is használhassák majd a történelemérettségin a kronológiát tartalmazó, „régi” történelmi atlaszt.

Közoktatás Szabó Fruzsina

"Nem arról van szó, hogy egyszerűen kidobjuk Jókait vagy a Bánk bánt"

Elolvasom

Tényleg érdemes lenne kihúzni a kötelező olvasmányok listájáról a Jókai-műveket, a legismertebb Móricz-regényt vagy éppen a Bánk bánt? Van helye a magyarórán a populáris irodalomnak, például az Alkonyat-trilógiának vagy Az éhezők viadalának? Biztosan igaz, hogy a kortárs műveket könnyebben értelmezni tudják a tizenévesek, mint a 19. század irodalmát? És mihez kezdhet egy magyartanár, ha az osztály több mint fele nem olvassa el A kőszívű ember fiait?

1
384 385 386 387 388
601