Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Dél- és Kelet-Afrika országaiban egy egész nemzedék veszhet el, ha a koronavírus-járvány miatt bezárt iskolák nem nyithatnak ki újra - jelezte az ENSZ gyermekvédelmi alapja (UNICEF).
Körülbelül 872 millió diák - a világ tanulóinak fele - továbbra sem tud személyesen iskolába járni a járvány miatt. Henrietta Fore, az Unicef ügyvezető igazgatója globális oktatási vészhelyzetnek nevezte a helyzetet.
A 12 évnél idősebb gyerekeknek is maszkot kellene viselniük a koronavírus-világjárvány elleni védekezés miatt, ugyanúgy, ahogy a felnőtteknek, a 6 és 11 év közöttieknek pedig a körülményektől függően az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) új ajánlása szerint.
Szerdán harmincéves az ENSZ Gyermekjogi Egyezménye - az évforduló alkalmából megnéztük, milyen eredményeket sikerült elérni és mit kellene jobbá tenni az oktatás területén a világban és Magyarországon.
1989 óta november 20-án ünnepeljük a Gyermekjogok Világnapját. Az ENSZ Gyermekjogi Egyezménye elfogadásának harmincadik évfordulóján mondjátok el, ti min változtatnátok azért, hogy jobb legyen a gyerekek élete Magyarországon. Mi kezdjük a sort.
Mintegy kétmillió gyermek továbbra sem tud iskolába járni Szíriában, elsősorban a polgárháború során megsemmisült infrastruktúra miatt - jelentette ki újságírók előtt Henrietta Fore, az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) igazgatója csütörtökön Bejrútban.
Nem halad a szükséges mértékben a menekült- és bevándorló gyermekek bevonása a nemzeti oktatási rendszerekbe annak ellenére hogy az őket befogadó országok kormányainak nagy része ténylegesen elismeri jogukat a minőségi oktatáshoz - jelentette az ENSZ Oktatási, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO) kedden, a gyerekjogok világnapján.
Mintegy 3,7 millió gyerek nem tud iskolába járni Afganisztánban az országban uralkodó rossz biztonsági helyzet és a szegénység miatt - jelentette az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
Komoly hatással van a diákok továbbtanulási terveire családi hátterük: az azonos teljesítményű középiskolások közül a jobb helyzetűek sokkal nagyobb arányban készülnek a felsőoktatásba, mint szegényebb társaik.
A természeti csapás és konfliktus sújtotta országokban az 5 és 17 év közötti gyerekek harmada nem tud az iskolai oktatásban részt venni - derült ki az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) szerdán közzétett jelentéséből.
A világ iskoláinak csaknem a felében hiányoznak az alapvető higiéniai feltételek, nincs ivóvíz, toalett vagy mosdó - figyelmeztettek szakértők az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hétfőn közzétett közös jelentésében.
Becslések szerint félmillió rohingja gyermek nem jut megfelelő iskolához Bangladesben, reménytelenül és frusztrációkkal tele nőhet fel, ha nem javulnak az oktatás finanszírozásának feltételei - közölte csütörtökön az UNICEF, az ENSZ gyermekalapja.
Világszerte az internethasználók harmada 18 évesnél fiatalabb - derült ki az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) hétfőn közzétett jelentéséből, amely arra is kitért: a zaklatás ma már nem csak az iskolákra korlátozódik.
Az UNICEF hétfőn kiadott jelentése szerint főként a háborús konfliktusok, felkelések és rossz kormányzás miatt 37 országban mintegy 180 millió gyermek ma nagyobb valószínűséggel nő fel mélyszegénységben, oktatás nélkül vagy hal erőszakos halált, mint húsz évvel ezelőtt.
Az országok magasabb jövedelme nem vezet automatikusan az összes gyerek jobb helyzetéhez, sőt még növelheti is az egyenlőtlenségeket - mondta az Egyesült Nemzetek Nemzetközi Gyermek Gyorssegélyalapja (UNICEF) Magyarország gyermekjogi igazgatója Budapesten.
A világon 2040-re minden negyedik gyerek - nagyjából 600 millió kiskorú - olyan térségben fog élni, ahol a vízforrások "rendkívül szűkösek" - derült ki az ENSZ Gyermekalapjának (UNICEF) jelentéséből.
Október 11-én tartja a fél világ a lány gyermekek világnapját. Az alkalomból egy szuper videót mutatunk, hogy miért nem lebecsülendő a lányok teljesítménye.
Az öt és tizennégy év közötti lányok negyven százalékkal több időt töltenek fizetség nélküli házimunkával, mint a hasonló korú fiúk, ezáltal kevesebb lehetőségük van a tanulásra, játékra, a gyerekkor élvezésére.