Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Oktatási minimumról szóló megállapodást írtak alá pedagógusok és oktatók, valamint ellenzéki pártok képviselői hétfőn Budapesten, a közös javaslatokat tartalmazó dokumentumot pedig közzé is tették.
A másfél héttel ezelőtti diáktüntetés után újabb demonstrációt tartottaka Kossuth téren: több százan tiltakoztak az iskolák militarizálása, a "korszerűtlen és megterhelő oktatási rendszer, a megfélemlítés" ellen. A demonstráción bejelentették: nyolc párt oktatáspolitikusaival együtt kidolgoztak egy "oktatási minimumot".
Rövid videót tett közzé Facebook-oldalán a Tanítanék Mozgalom, amely többek között az iskolai honvédelmi intézkedési tervek készítésére és a szakképző iskolák tanárainak nyilatkozási tilalmára reagált.
„Az iskolák militarizálására nem ez az első kísérlet - pár hónapja az iskolai lőterek kialakítása volt napirenden, amihez azóta forrásokat is rendelt a kormány” - írja a honvédelmi intézkedési terv készítésének előírásáról a Tanítanék Mozgalom.
Hét pontban foglalta össze a legszükségesebb oktatási változásokat a Tanítanék Mozgalom, amely az oktatási államtitkár egyik tanévindító üzenetére - Palkovics László szerint vitathatatlanul jó irányt határoztak meg az oktatás átalakítására - is reagált.
Jó lenne, ha az iskolaigazgatói pályázaton elutasított jelöltek nem egy egyszerű „nemet” kapnának, hanem egy rövid indoklást is, ezt a Nemzeti Pedagóguskar (NPK) kezdeményezte is a döntéshozóknál – mondta az elmúlt időszak vitatott intézményvezetői kinevezései kapcsán Horváth Péter, az NPK elnöke a Magyar Nemzetnek.
A Tanítanék mozgalom is támogatja az LMP alkotmánybírósági beadványát, amellyel az ellenzéki párt megpróbálja megsemmisíttetni a köznevelési törvény közelmúltban elfogadott, a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel (BTM) küzdő gyermekeket érintő módosítását.
Nemcsak Áder János köztársasági elnöknek, de Aáry-Tamás Lajosnak, az oktatási jogok biztosának is odacsapott Facebook-jegyzetében a Tanítanék Mozgalom, amely ötven országgyűlési képviselő támogatását kéri ahhoz, hogy a köznevelési törvény lex Taigetoszként elhíresült módosítását az Alkotmánybíróság vizsgálhassa.
Flashmobot szervez kedd délutánra a Sándor-palotához a Tanítanék Mozgalom, amely arra kéri Áder János köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a köznevelési törvény Lex Taigetoszként emlegetett módosítását.
A szakmai érettségi kötelező lesz, és hiába látja ezt aggályosnak az ombudsman is, a kormány nem tágít. Emiatt jelent meg nyílt levél a Tanítanék oldalán, amit a Civil Közoktatási Platform egyik vezetője jegyez.