Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
„Legalább harminc-negyvenezer pedagógus veszítheti el az állását, ha megvalósulnak a kormány közoktatási és szakképzési tervei” – mondta az eduline-nak adott interjúban Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint az oktatási államtitkárság olyan tájékoztatást adott a mindennapos testnevelés megszervezéséről, amely félreérthető, nem veszi figyelembe a jogszabályok rendelkezéseit, megtéveszti az iskolaigazgatókat és a szülőket.
Demonstrációra készül több pedagógus szakszervezeti tömörülés Miskolcon, az egységes miskolci közoktatási tüntetést szeptember elsején tartják a borsodi megyeszékhelyen.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem támogat olyan megoldást, amely automatikusan az iskolákra, illetve az azokban foglalkoztatott pedagógusokra hárítaná át a gyerekek nyári felügyeletét - közölte a szakszervezet.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint az intézmények tanév közbeni megszüntetéséhez vezet a fideszes Kósa Lajosnak és a kereszténydemokrata Habis Lászlónak a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárására vonatkozó törvénymódosító javaslata; az érdekvédők ezt elfogadhatatlannak tartják, és levélben kértek segítséget Orbán Viktor miniszterelnöktől, Pokorni Zoltántól, a parlament illetékes bizottságának elnökétől és Hoffmann Rózsa államtitkártól.
A közoktatásban dolgozók szakszervezetei azt szorgalmazzák, hogy az oktatási államtitkárság tartson valódi szakmai egyeztetéseket, mielőtt a kormány döntene a közoktatás átalakításáról. A szakszervezeti vezetők ezt szerdán közös sajtótájékoztatójukon jelentették be, az utóbbi napok oktatásüggyel kapcsolatos eseményeit értékelve, Budapesten.
Folytatja az oktatási államtitkárság a konzultációkat a Pedagógusok Szakszervezetével - mondta Hoffmann Rózsa az érdekvédelmi szervezettel folytatott hétfői budapesti megbeszélése után.
Június 5-én, pedagógusnapon a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Szalay utcai épülete előtt tart demonstrációt a Pedagógusok Szakszervezete, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és három másik közoktatási szakszervezet. Galló Istvánné, a PSZ elnöke az eduline-nak azt mondta, a munkabeszüntetés tervét sem vetették el, egyelőre azonban figyelemfelhívó akciót szerveznek.
Az oktatási államtitkárság szerint nyitott kapukat döngetnek a szakszervezetek; ahogyan eddig, a jövőben is minden, jogszabályban rögzített egyeztetési kötelezettségnek eleget tesznek az új közoktatási törvény előkészítésekor.
Sztrájkbizottságot alakított öt közoktatási szakszervezet annak érdekében, hogy tárgyalások kezdődjenek a kormány és a szakszervezetek képviselői között a készülő közoktatási törvényről és a pedagógusok béremeléséről.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elfogadhatatlannak tartja, hogy az oktatási államtitkárság - folytatva azt a kormányzati stratégiát, hogy nem egyeztet érdemben az érdekképviseleti szervezetekkel -, közvetlenül keresi meg az iskolákat a közoktatási törvény koncepcionális kérdéseivel.
A Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, Galló Istvánné azt kéri, hogy a kormányfő utasítsa az oktatásért, szakképzésért, azok finanszírozásáért felelős kormányzati vezetőket érdemi egyeztetés kezdeményezésére, és annak eredményes lezárásáig ne hozzanak ilyen kérdésekben kormányzati döntést.
Huszonkettőről huszonnyolc órára emelné a pedagógusok kötelező óraszámát a Matolcsy György vezette Nemzetgazdasági Minisztérium. 2010 szeptemberében Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár még óraszámcsökkentést ígért a tanároknak.
Nincs párbeszéd a kormányzat és a szakmai szervezetek között a közoktatást és az oktatásban dolgozó munkavállalókat érintő kérdésekben a Pedagógusok Demokratikus Szervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szervezete (PSZ) szerint.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a leghatározottabban tiltakozik azon kormányzati szándék ellen, hogy a tankötelezettség felső határát a gyermek 15. életévében határozzák meg, ehhez igazítva az iskolarendszert; a tömörülés arra szólítja fel az érintetteket, szakmai szervezeteket, hogy fejezzék ki tiltakozásukat a kormányzati szándék ellen.
Az új közoktatási törvény kidolgozása helyett először az önkormányzatok anyagi problémáit kellene megoldani, a közoktatás legnagyobb problémája ugyanis a pénzhiány – mondta Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, aki az eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, hogy milyen következményei lehetnek az önkormányzati iskolák fenntartóváltásának, és hogy megoldást jelenthet-e a tanárok központi bérfinanszírozása.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elutasítja a közoktatási törvény és a pedagógus- életpályamodell koncepcióit, az érdekvédelmi szervezet szerint a tervezetek nem szolgálnak alapul ahhoz, hogy a közoktatás rendszerének hatékony, szakszerű, törvényes működéséhez szükséges törvényi szabályozás elkészüljön.
Nem érti a Pedagógusok Szakszervezete, hogy a kormányzat „miért tartotta szükségesnek egy új közoktatási törvény megalkotását”, az oktatási államtitkárság ugyanis szakmai anyagokban sem tette közzé, hogy mit tart elhibázottnak a jelenlegi közoktatási rendszerben, illetve az azt szabályozó törvényben.