Elbocsátották a pedagógiai asszisztenst, akinek állítólag 15 éves diákkal van kapcsolata
Az érintett Észak-budapesti Tankerületi Központ felmondta a szerződést a pedagógiai asszisztenssel.
Az érintett Észak-budapesti Tankerületi Központ felmondta a szerződést a pedagógiai asszisztenssel.
Reagált a teljesítményértékelési és differenciált béremelési rendszer bevezetésének tervére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A diákok is több akcióval csatlakoztak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) mai szolidaritási napjához, a következő akciójukról is szó esett. A Belügyminisztérium épülete előtt tartottak sajtótájékoztatót a szakszervezetek.
A szakképzési centrumok hiába fenyegetik a sztrájkban résztvevő kollégáikat, a törvénymódosítás szerint nekik már nincs beleszólásuk az akciókba - véli Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője.
Egyre több helyen bukkan fel a "Veletek vagyunk!" felirat - a diákok országos ülősztrájkot és élőláncot, a tanárok és szülők szolidaritási akciókat, a szakképzésben dolgozók figyelmeztető sztrájkot tartanak. Ma van a szolidaritás napja - egy éve sztrájkoltak először a pedagógusok, itt követhetitek az eseményeket.
A sztrájkkövetelésekre nem kaptak érdemi választ a kormánytól, Maruzsa Zoltán államtitkár a tervezett új teljesítményértékelési rendszert ismertette – ezt mondta a sztrájktárgyalások legutóbbi fordulójáról Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) választmányi tagja.
A tatai Kőkúti Általános Iskola tanárai előre bejelentették, hogy több napon is csatlakoznak a szakszervezetek által meghirdetett országos tiltakozáshoz, az intézmény igazgatója viszont ezt tanítás nélküli munkanapokkal ellehetetlenítette.
Három napja tart a pedagógusok egyhetes sztrájkja. Mutatjuk, mi történt eddig, és mi várható a következő napokban.
Már a sztrájk első napján fenyegető üzenetet kaptak az iskolaigazgatók a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint.
Két ponttal kiegészítette sztrájkköveteléseit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Ismét sztrájkot hirdettek a tanári szakszervezetek: január 23-tól egy héten keresztül tagadják meg a munkát. Utánajártunk, mit gondolnak erről az olvasóink, és hogy szerintük lesz-e hatása az újabb akciónak.
Bizonytalan helyzetbe került 21 magyar alapítványi egyetem nemzetközi csereprogramjának jövője, március végéig kell megállapodnia a kormánynak, ha 2024-ben is szeretnének az érintett egyetemek Erasmus+ és Horizont programokban részt venni - és ez még csak a jéghegy csúcsa. Elhoztuk a hét legfontosabb híreit az egyetemi felvételivel, a tanári tiltakozásokkal és leendő középiskolásokra váró fontos vizsgákkal kapcsolatban is.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) mélységesen elítéli a kormány eljárását - írja a szakszervezet friss közleményében, miután újabb rendeletet hoztak a tanárok tiltakozásával kapcsolatban.
„A kormány csak a munkabeszüntetésekre figyel, csak ez éri el az ingerküszöbét” – írja oldalán a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), amely január 23-tól egyhetes sztrájkot hirdet. A sztrájktörvény miatt rendhagyó megoldásokat is ajánlanak a tiltakozóknak.
Január 23-tól hét napig tartó országos sztrájkot szervez a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
Szűcs Tamás szerint a kormány becsapta a pedagógustársadalmat. Olyannyira, hogy ő 60 évesen csak 270 ezer forintot keres, az új bakancsát pedig egy családtagjától kapta.
Az első napon Miskolctól Bükkábrányig gyalogoltak a Tudásmenet résztvevői, kedden Kerecsend a végállomás.
A résztvevők hat nap alatt 180 kilométert fognak megtenni, délutánonként pedig fórumokat tartanak majd, hogy felhívják a figyelmet az oktatási rendszer problémáira.
Orbán Viktor sajtótájékoztatójával egy időpontban Maruzsa Zoltán is sztrájktárgyalást hívott össze, eredményeket azonban ez sem hozott.
A fiatal pécsi tanár az elmúlt időszakban aktívan részt vett a tiltakozásokban.