Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kormány milliárdos támogatása és a folyamatos bővítések ellenére is egyre kevesebb hallgató jelentkezik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre, ahol most csökkentették az államilag finanszírozott helyek számát is.
Katasztrófavédelmi mesterszak indul a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kedden a honlapján.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) több alapszakára csak 400 pont feletti eredménnyel lehetett bekerülni. Az NKE mesterképzései közül az idén februárban létrehozott Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar biztonság- és védelempolitikai szakán (MNK) volt a legmagasabb a ponthatár, ahová a 100 pontból 70-et kellett elérni a sikeres felvételihez - közölte az intézmény.
Az Oktatói Hálózat Áder Jánoshoz fordult, hogy megakadályozzák a közszolgálati egyetem hatalmas előnyhöz juttatását, eközben átment az új felsőoktatási törvény, káosz uralkodik a szakiskolák fenntartóváltásában, a felsősöket pedig új oktatási központokba sűrítenék össze. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
A Raoul Wallenberg épületébe költöző közigazgatási kar után felszabadul a közszolgálati egyetem Ménesi úti épülete, amelyben a 444.hu értesülései szerint a Mol nyithat angol nyelvű üzleti főiskolát.
Hatvan alap-, osztatlan-, illetve mesterszak szűnik meg 2016-ra, jövő héten pedig a felsőoktatási törvényt módosíthatják. Vasárnap hét órától diákok és tanárok a Kossuth téren tüntetnek a változtatások ellen.
Több tucat szak 2016-os kivezetése és a felsőoktatás átalakítása ellen demonstrálnak vasárnap a Kossuth téren. A törvénymódosítást jövő hét elején fogadja el a parlament.
Megváltoztatnák a nyári szünet hosszát, a közszolgálati egyetemet bojkottálják az akadémikusok és bemutattuk, milyen szakmákban helyezkedhettek el a legnépszerűbb szakokon szerzett diplomával.
Kemény hangú állásfoglalást adott ki a Magyar Tudományos Akadémia gazdaság- és jogtudományok osztálya, amiért egy törvényjavaslat szerint kizárólag a közszolgálati egyetem indíthatná az államtudományi képzést. Azóta már benyújtottak egy módosító indítványt, ugyanakkor az csak azt tenné lehetővé, hogy máshol is induljon ilyen képzés, oklevelet azonban nem adhatnának, csak a közszolgálati egyetemen.
A Magyar Tudományos Akadémia egyik osztályának új üléshelyet kell keresni, mert a joggal foglalkozó akadémikusok nem hajlandóak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen összegyűlni –írta a vs.hu.
Nem mindenki ért egyet azzal a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen sem, hogy a kormány ebbe az intézménybe vigye át az államtudományi képzéseket – írta a hvg.hu.
A kormány kizárólag a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet jogosítaná fel arra, hogy államtudományi képzést indíthasson – ezt elfogadhatatlannak tartja a Dékáni Kollégium és az erre vonatkozó előterjesztés visszavonását kérik.
Tovább erősítette a kormány a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kivételezett helyzetét, hatalmas versenyelőnybe juttatva más egyetemekhez képest. Az NKE ugyanis mostantól kezdve nincs a Magyar Akkreditációs Bizottsághoz kötve, így akár indíthat olyan szakokat is, amiket a bizottság rendre elkaszált itthon.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) államtudományi felsőoktatási intézménnyé történő átalakításáról szóló javaslatot.
Hétfőtől Boda József a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Rendészettudományi Karának új dékánja. Megbízólevelét Patyi András rektor adta át hétfőn Budapesten, az intézmény XII. kerületi épületében tartott ünnepi állománygyűlésen.
Februárban megkezdi működését a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kara, amely az államapparátus és közigazgatás külkapcsolati szakembereinek, illetve nemzetközi karrierre készülőknek a képzésére specializálódik, továbbá készen áll arra, hogy a magyar diplomataképzés bázisintézménye legyen - mondta az MTI-nek adott interjújában Patyi András, az egyetem rektora. Az új kar dékánja, Tálas Péter kiemelte: európai szintű minőségi oktatást, Magyarországon belül is elitképzést szeretnének megvalósítani.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre más szabályok vonatkoznak, mint a többi állami egyetemre és főiskolára. Összegyűjtöttük a legfontosabb infókat a felvételizőknek.