Még karácsony előtt is izgulhattak a tanárok: ezekre nem emlékszünk szívesen 2015-ből
Korábban írtunk arról, mikre lehettünk büszkék az oktatás terén 2015-ben. Azt is összeszedtük, mire nem fogunk szívesen emlékezni ebből az évből.
Korábban írtunk arról, mikre lehettünk büszkék az oktatás terén 2015-ben. Azt is összeszedtük, mire nem fogunk szívesen emlékezni ebből az évből.
Lukács Lajost, a Bányai Gimnázium igazgatóját nem támogatta abban a kecskeméti közgyűlés, hogy továbbra is az intézmény vezetője legyen. A testület Szilágyi Piroska pályázatát támogatta. A döntés ezután már csak a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ kezében van.
Helyi népszavazást tartanak vasárnap a Békés megyei Méhkeréken arról, hogy a Klik helyett a román nemzetiségi önkormányzat legyen-e a fenntartója a helyi általános iskolának.
Nagyjából 350-en írták alá Kecskeméten azt levelet, amelyet az Országgyűlés oktatási bizottságát vezető Dúró Dórának küldtek el, segítséget kérve tőle a Bányai Júlia Gimnázium szakmai színvonalának megőrzéséhez - közölte keddi számában a Népszabadság aláírókat idézve.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöke egy rendezvényen megígérte, mindenki megkapja a bérét – igaz, arról nem szólt, hogy ez időben történik-e. Hanesz József változtatásokról is beszélt, a gyerekeket tehermentesítenék, a gazdasági döntéseket pedig közelebb vinnék az iskolákhoz. A 9 mellett, a 10 osztályos általános iskola is tervben van.
Mérik a sztrájkhajlandóságot a Hívatlanul Hálózatban, és a pedagógus szakszervezetek is egyre keményebb fellépést szorgalmaznak a pedagógustársadalom érdekében. Ugyanakkor jelenleg épp nem készül – legalábbis nyilvánosan – egyetlen új, nagyszabású törvénytervezet sem, és a gondok nagy része már évek óta fennáll, újdonságot csak néhány, sokak számára bosszantó, de semmiképp sem kardinális változás jelent. Akkor mégis miért pont most áll úgy, hogy megmozdulnak a tanárok? Úgy tűnik, hogy most kezd betelni a pohár, és most ütköznek ki a több éve halmozódó gondok. Összeszedtük, hogy pontosan mik is ezek.
Tűzifa vagy karácsonyi ajándék? Ezzel a dilemmával szembesül a napokban egy győri tanár, akit hónapok óta nem fizet ki a Klik. Nincs egyedül, de a fenntartó szerint mindenki megkapja a járandóságát még a hónap elején.
Közel 10 milliárd forintra nőtt a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) lejárt tartozásainak összege. Az összes adósság több tízmilliárdra is rúghat. Óriási bajban lehet a fenntartó.
Több ferencvárosi iskolában is felfüggesztették az úszás- és korcsolyaórákat, mivel nincs pénze az iskolák fenntartójának – tehát a Kliknek – a buszoztatásra. Az önkormányzat fizetheti ki az utaztatást.
A Klikes iskoláknak akkor sem könnyű valamit beszerezni, ha van pénzük. Sok helyen már inkább elzárkóznak attól, hogy egy államilag fenntartott intézménynek bármit is eladjanak.
A héten kiderül, melyek a legjobb egyetemek és főiskolák, ugyanis megjelent a HVG Diploma 2016 kiadvány. Kemény szavakat használt, és gyakorlatilag sztrájkkal fenyegetett a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, de a héten már a doktori iskolákban oktatók is felháborodott levelet tettek közzé. Ezek voltak a hét legfontosabb eseményei.
Több vállalkozó nem volt hajlandó Klik által fenntartott iskolában munkát vállalni, mivel nem tudták, látnak-e valamit a munkadíjból – ilyen problémák is felléptek már az iskolákban a Magyar Nemzet szerint. A postán sem egyszerű már feladni egy levelet, ha azt egy iskola nevében szeretnék.
Az az évi ezermilliárd forint, amit a közoktatásra költünk, nem javítja a helyzetet, hanem jobb esetben is csak konzerválja, rosszabb esetben még növeli is az egyenlőtlenségeket – mondta Pokorni Zoltán egykori fideszes oktatási miniszter abban az interjújában, amelyet a HVG Középiskolai Rangsor kiadványának adott.
Mától újra van tanítás a tiszabői általános iskolában, ahol három hete rendkívüli szünetet rendeltek el, mert elromlott az intézmény fűtésrendszere.
A Fővárosi Szülők Egyesülete a Gyermekekért szerint plusz terhet ró a családokra az osztálypénz szedése, és támogatják, hogy a szülők inkább alapítványt hozzanak létre.
Több önkormányzat is inkább visszakérte az iskolákat, mivel kiszámolták, hogy többe kerül nekik, ha a Kliknek kell fizetniük, akik nem költik az iskolákra a befizetett összeget – írta a hvg.hu.
Parlamenti vitanapot kezdeményez a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal (Klik) kapcsolatban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A Klik még mindig 6,6 milliárd forintos tartozást görget maga előtt.
Lassan tarthatatlanná válik a helyzet a Budai Nagy Antal Gimnáziumban, ahol már az első hónapban száznál több óra is elmaradt és kétszázat csak helyettesítéssel tudtak megoldani. A nevelőtestület és a szülők is az igazgató leváltását követelik, a tankerület pedig rendkívüli pályázatot hirdetett igazgatóhelyettesi pozíciókra.
Már nincs géz és jód sem abban az iskolában, ahová Áder János gyereke is jár. A szülők dobtak össze egy osztálypatikára – írta a cink.hu.