Nincs közeledés a BME-n, kifelé áll a GTK szekere
Nem született az egyetem és a gazdasági kar között mindenki számára elfogadható megoldás.
Nem született az egyetem és a gazdasági kar között mindenki számára elfogadható megoldás.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának (GTK) tanácsa szerdai ülésén nem fogadta el a szenátus előző nap meghozott döntését, amely kimondta, hogy az intézmény integritásának megőrzésére törekednek, és ehhez kérik a fenntartó támogatását - értesült egyetemi körökből az MTI.
Fennmaradhat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) jelenlegi egysége, a szenátus újra megerősítette, hogy az intézmény szerves és lényeges részének tekinti a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kart (GTK).
Javában zajlik a békéltető munka a BME GTK és az egyetem vezetése között, a BME-t eddig élesen kritizáló hallgatói önkormányzat tegnapi Facebook-posztjában például már jóval puhábban fogalmazott, mint korábban.
Harminchat igen, hat tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül bólintott rá a Műegyetem gazdasági karának integrálására az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) szenátusa - írja az ELTE Online.
"Értetlenül állunk azon tény előtt, hogy a fenntartó kezdeményezi a GTK-nak a BME szervezetéből való kiválását és az ELTE szervezetébe történő beolvadását" - írja közleményében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem vezetése, a rektor, a rektorhelyettesek és a dékánok azt kérik az Emberi Erőforrások Minisztériumától, hogy változtassa meg döntését.
Már november végén hivatalosan jelezte a kar az ELTE-nek, hogy nem bírják tovább a BME-n.
Egyre reménytelenebbnek látják, hogy megegyezzenek a rektorral a BME-n maradásról. Rengeteg szak kerülhet át az ELTE-hez.
Az oktatási államtitkárság fenntartóként kezdeményezi, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi kara 2017 augusztus 1-jétől az ELTE részeként működjön tovább.
Már valószínűsíteni lehet, hogy az ELTE-hez vándorol a Műegyetem gazdasági kara - legalábbis ezt kérik a hallgatók és az oktatók. Az egyetem rektora bár még dolgozik a kar maradásáért, a belső feszültségek közepette panaszos interjút adott az egyetem honlapjának.
"Oktatóinkkal együtt kértük a fenntartót, hogy a GTK által megfogalmazott peremfeltételek mellett csatolja az ELTE-hez a GTK-t" - írta péntek esti közleményében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának hallgatói képviselete.
Jót akartak, de elég rosszul sikerült: a nők szépérzékével érveltek, nem a szaktudásukkal.
A 168 óra szerint kitennék a Szkénét a Műegyetem épületéből.
A mémgyárosokat is megihlette a Műegyetem gazdasági kara körüli káosz - ezeket a BME GTK Facebook-oldalán találtuk. ...
Nyílt levelet tettek közzé a BME oldalán, melyben az egyetem egysége mellett foglaltak állást a dékánok. A gazdasági kar vezetőjét nemrég kirúgták, mert állítólag kifogásolta a kar helyzetét, ráadásul állítólag a GTK kiválását is szerette volna.
Békés tüntetést szervez hétfő délutánra a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági karának hallgatói önkormányzata, így tiltakoznak Andor György dékán elbocsátása ellen.
Hatpontos követeléslistát fogalmazott meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdasági karának hallgatói önkormányzata, amely hétfő estére tüntetést szervez.
Eddig óvakodtak a tüntetéstől, és tárgyalni akart inkább a GTK közössége a Műegyetem vezetésével, de korábban felfüggesztett, szerdán kirúgott Andor György dékán miatt nem ülnek tovább a babérjaikon.
"Meggondolatlan és szégyenteljes" döntésnek nevezte a BME GTK hallgatói önkormányzata Andor György dékán elbocsátását, a HÖK közleményében azt is kijelentette: követelik Andor visszahelyezését, "a szükséges lépések előkészítését" már megkezdték.
Feltehetően ő akarta, hogy a gazdasági kar az ELTE-hez csatlakozzon. Előbb felfüggesztették, majd kirúgták a BME legjövedelmezőbb karának fejét.