Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Eddig óvakodtak a tüntetéstől, és tárgyalni akart inkább a GTK közössége a Műegyetem vezetésével, de korábban felfüggesztett, szerdán kirúgott Andor György dékán miatt nem ülnek tovább a babérjaikon.
"Meggondolatlan és szégyenteljes" döntésnek nevezte a BME GTK hallgatói önkormányzata Andor György dékán elbocsátását, a HÖK közleményében azt is kijelentette: követelik Andor visszahelyezését, "a szükséges lépések előkészítését" már megkezdték.
Múlt heti cikkünk után sokan megírtátok nekünk, szerintetek melyek az ország legszebb egyetemi épületei. Kapott szavazatot a Műegyetem, a Pázmány piliscsabai campusa és a Corvinus is.
Érdekes fotókat találtunk a Műegyetem épületeiről a Fortepanon. Hogyan nézett ki az egyetem száz évvel ezelőtt? Mi volt a mai lágymányosi campus helyén? Milyen rombolást végzett a második világháború?
Melyek az ország legszebb egyetemi épületei? Debrecenben, Szegeden, Sopronban, Budapesten, Pécsett és még sok más egyetemvárosban találhattok szebbnél szebb egyetemi épületeket, különleges olvasó- vagy előadótermeket, érdemes ilyen szemmel (is) járni a campusokat. Cikksorozatunk első része: a Debreceni Egyetem, a Műegyetem és a Zeneakadémia.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szenátusa - beleértve a gazdaságtudományi kar dékánját is - egyhangú állásfoglalást fogadott el, miszerint az intézménynek szüksége van humán és gazdasági ismereteket oktató szervezetre.
Senki nem akarja elvenni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemtől (BME) a gazdasági képzéseket, és nincs semmiféle ingatlanspekuláció a háttérben - mondta egy keddi háttérbeszélgetésen Palkovics László oktatási államtitkár.
Három hete ajánlottuk nektek az év egyik legkülönlegesebb egyetemi programját, a Schönherz Mátrixot - ilyenkor a Lágymányost uraló Schönherz koli valóságos óriáskijelzővé válik. Azóta az eseményről készített videók is felkerültek a YouTube-ra - a BME-sek ismét kitettek magukért.
Az egyetem legendás fizika oktatója szerint a felsőoktatási rendszer arra kényszeríti az egyetemeket, hogy olyan tárgyat is tanítsanak a hallgatóknak, aminek nincs funkciója, így nem marad idő azokra, amire hatalmas szüksége lenne mindenkinek.
Hatvanban készült el és kezdi meg működését a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, valamint a Budapesti Gazdasági Egyetemmel karöltve az ország első közösségi felsőoktatási képzési központja. Villamosmérnököket és nemzetközi gazdálkodást tanulhatnak majd a hallgatók.
Elstartolt a 2016-os felvételi: megnéztük, mennyien kerülhetnek be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre.
Emelkedik a bére az adjunktusoknak és a tanársegédeknek. A januári emelés költségének egy része az intézményeket terhelné, ám a Népszabadság szerint egyelőre nem világos, honnan teremtik elő erre a pénzt. Az államtitkár szerint azonban lesz pénz erre az egyetemeknél.