Ezek az ország legszebb egyetemei - szerintetek
Múlt heti cikkünk után sokan megírtátok nekünk, szerintetek melyek az ország legszebb egyetemi épületei. Kapott szavazatot a Műegyetem, a Pázmány piliscsabai campusa és a Corvinus is.
Múlt heti cikkünk után sokan megírtátok nekünk, szerintetek melyek az ország legszebb egyetemi épületei. Kapott szavazatot a Műegyetem, a Pázmány piliscsabai campusa és a Corvinus is.
Még hétfőn került ki egy állásfoglalás a BME-GTK Facebook-oldalára.
Érdekes fotókat találtunk a Műegyetem épületeiről a Fortepanon. Hogyan nézett ki az egyetem száz évvel ezelőtt? Mi volt a mai lágymányosi campus helyén? Milyen rombolást végzett a második világháború?
Heti összefoglaló az oktatás terén történt legfontosabb hírekből.
Melyek az ország legszebb egyetemi épületei? Debrecenben, Szegeden, Sopronban, Budapesten, Pécsett és még sok más egyetemvárosban találhattok szebbnél szebb egyetemi épületeket, különleges olvasó- vagy előadótermeket, érdemes ilyen szemmel (is) járni a campusokat. Cikksorozatunk első része: a Debreceni Egyetem, a Műegyetem és a Zeneakadémia.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szenátusa - beleértve a gazdaságtudományi kar dékánját is - egyhangú állásfoglalást fogadott el, miszerint az intézménynek szüksége van humán és gazdasági ismereteket oktató szervezetre.
Senki nem akarja elvenni a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemtől (BME) a gazdasági képzéseket, és nincs semmiféle ingatlanspekuláció a háttérben - mondta egy keddi háttérbeszélgetésen Palkovics László oktatási államtitkár.
Három hete ajánlottuk nektek az év egyik legkülönlegesebb egyetemi programját, a Schönherz Mátrixot - ilyenkor a Lágymányost uraló Schönherz koli valóságos óriáskijelzővé válik. Azóta az eseményről készített videók is felkerültek a YouTube-ra - a BME-sek ismét kitettek magukért.
Az ELTE a tavalyinál is több elsőévest várhat ősszel, a BME-n nem csökkent a felvettek száma tavalyhoz képest.
A World University Rankings előrukkolt az idei listájával, amin a világ legjobb 1000 egyetemét veszi számba.
A mérnöki humor határtalan, a kérdés meg nem megoldhatatlan.
Nyugdíjazása óta sem vélekedik másképp a felsőoktatásról, mint tette egy korábbi videofelvételen.
A Quacquarelli Symonds (QS) közzétette a feltörekvő európai és közép-ázsiai egyetemek rangsorát.
Az egyetem legendás fizika oktatója szerint a felsőoktatási rendszer arra kényszeríti az egyetemeket, hogy olyan tárgyat is tanítsanak a hallgatóknak, aminek nincs funkciója, így nem marad idő azokra, amire hatalmas szüksége lenne mindenkinek.
Hatvanban készült el és kezdi meg működését a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel, valamint a Budapesti Gazdasági Egyetemmel karöltve az ország első közösségi felsőoktatási képzési központja. Villamosmérnököket és nemzetközi gazdálkodást tanulhatnak majd a hallgatók.
Elstartolt a 2016-os felvételi: megnéztük, mennyien kerülhetnek be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szeptemberben induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre.
Emelkedik a bére az adjunktusoknak és a tanársegédeknek. A januári emelés költségének egy része az intézményeket terhelné, ám a Népszabadság szerint egyelőre nem világos, honnan teremtik elő erre a pénzt. Az államtitkár szerint azonban lesz pénz erre az egyetemeknél.
Több ezer hazai és külföldi állás, valamint szakmai gyakorlati lehetőség közül válogathatnak az álláskeresők szerdán és csütörtökön a 41. Műegyetemi Állásbörzén, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME).
Bár még csak jövő héten derülnek ki a ponthatárok, lehetnek olyanok, akik már a mintatantervekre gyúrnak.
Atomreaktor és botanikus kert a főváros kellős közepén, neobarokk díszudvar és egy csillagvizsgáló a múlt századból. Ki mondta, hogy unalmasak a magyarországi campusok?