A nap kérdése: mikor sorolhatnak át önköltséges képzésre?
Hány kreditet kell szereznetek, ha továbbra is állami ösztöndíjasként szeretnétek tanulni? Már az első félév után átsorolhatnak? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hány kreditet kell szereznetek, ha továbbra is állami ösztöndíjasként szeretnétek tanulni? Már az első félév után átsorolhatnak? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Jobban kell majd teljesíteniük az állami ösztöndíjas hallgatóknak, ha továbbra is ingyenesen szeretnének tanulni. Az új, szerdán nyilvánosságra hozott felsőoktatási stratégia szerint ugyanis az egyetemek, főiskolák több diákot sorolhatnának át önköltséges képzésre, ezzel párhuzamosan pedig több fizetős hallgató kerülhetne át államis helyre.
Hány kreditet kell szerezni ahhoz, hogy az egyetem, főiskola ne sorolja át a hallgatót állami ösztöndíjasról önköltséges képzésre? Újabb olvasói kérdésére válaszoltunk.
Annak az egyetemistáknak is alá kell írnia a hallgatói nyilatkozatot, akit önköltségesről államilag finanszírozott képzésre sorol át az intézmény? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Három évre szól a felvételin megszerzett állami ösztöndíj, vagy bármelyik tanévben el lehet veszíteni az állami támogatást? Hogyan sorolják át az egyetemek, főiskolák a diákokat ösztöndíjasról önköltséges képzésre? Itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Mennyi időre szól az állami ösztöndíj? Átsorolhat-e az egyetem az állami finanszírozott képzésről önköltségesre? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Mit jelent az átsorolás az egyetemeken és főiskolákon? Elveszíthetitek-e az állami ösztöndíjas helyeteket másod- vagy harmadévben? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Több, zárószavazás előtt módosító indítványt nyújtott be Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter az új...
A Jobbik szerint az elmúlt napokban nyilvánosságra került felsőoktatási koncepció alapján egyértelmű, hogy a kormány a hallgatókat szolgáló változtatások helyett "az SZDSZ által kitaposott úton kíván továbbhaladni" - írja keddi közleményében az oktatási bizottság jobbikos tagja. Farkas Gergely szerint ezzel a Fidesz a korábbi oktatási miniszter, "a neoliberális Magyar Bálint által megálmodott fizetős felsőoktatást valósítaná meg, ahol kulcsszerepet kap az egyetemi tanulmányokra fizetett önköltség, egyszóval a tandíj."
Könnyen megtörténhet, hogy egy államilag finanszírozott képzésre felvett hallgató a második tanév elején - rossz eredményei miatt - már csak költségtérítésesként folytathatja a tanulmányait. Hogyan kell értelmezni a szabályokat, és kik mentesülnek az átsorolás alól?