szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Bizonyos munkakörökben a diákok magasabb béreket vihetnek haza, mint a szüleik.

  • Budapesten óránként bruttó 1800-2000 forintot;
  • az Észak-Dunántúlon 1700-1800 forintot;
  • a Dél-Dunántúlon és a keleti régióban pedig 1400-1500 forintot

keresnek a diákmunkások, de vannak olyan szektorok is - például az IT -, ahol a diákok órabére a 3500 forintot is eléri, ha megfelelő nyelvtudással és a munka végzéséhez szükséges ismeretekkel rendelkeznek - írta meg a napi.hu.

Majzik Nándor, a Meló-Diák cégvezetője a lapnak azt mondta, bár a pandémiát követő 1-2 évben szinte teljesen visszaállt a korábban megszokott diákfoglalkoztatottság, az idei nyár valami miatt nehezebben indult be a megszokottnál. Kiváltképp jellemző ez a balatoni régióra, ahol június elején annyira nem voltak nyaralók, hogy nem kellett extra munkaerő a cégeknek.

Végül aztán ott is beindult az élet, így a Meló-Diák alkalmazásában körülbelül 2-3 ezer diák dolgozik a Balatonnál. 80 százalékuk egyetemista, 20 százalékuk viszont középiskolás.

Az állam is indított diákmunka programot

Nem csak iskolaszövetkezetek és közvetítő cégek várták idén nyáron a diákmunkára jelentkezőket, de a vártnál több mint kétezerrel többen, körülbelül 28 200-an regisztráltak a kormány diákmunka programjára is, ami elsősorban a kisebb településeken nyújt segítséget az ott élő diákoknak.

A diákmunkával foglalkozó cégek nem mindenhol vannak jelen, nincs mindenhol partnerük, így nélkülözhetetlen, hogy ezekben a régiókban is megoldott legyen a diákok foglalkoztatottsága

- válaszolta Majzik Nándor arra a kérdésre, hogy megfér-e egymás mellett az állami és a magánszektor. A szakember azt is hozzátette: a diákmunkával nem csak a fiatalok járnak jól, de a szervezetek is, "hiszen a régóta tartó munkaerőhiány a nyári hónapokban kritikusabbá válik", az állami diákmunka programban részt vevő szervezetek pedig bértámogatást kapnak, cserébe a diákok foglalkoztatásáért.