Egy híján 100 óvodát zártak be három nap alatt a járvány miatt
A pénteki adatok szerint az Operatív törzs jelenleg 208 óvodában és 37 általános iskolában rendelt el rendkívüli szünetet, 217 általános iskolai osztályban és 22 általános iskolában pedig digitális tanrendet. Ez hatalmas ugrás az elmúlt napok számaihoz képest.
Van még min dolgozni - folyamatosan jönnek a kiegészítések a jelenlegi szabályokhoz
A héten kiderült, hogy nemcsak az állami, hanem az egyházi és magánintézmények tanárait is tesztelik koronavírusra. Az oktatási szakszervezetek azonban további kiegészítéseket követelnek.
Túlterheltség: ez jellemezte leginkább a tanárokat és a szülőket a tavaszi távoktatás alatt
Egy frissen közzétett felmérés eredményeiből kiderült, hogy a tavaszi távoktatás alatt a tanárok közel felének naponta 10 vagy annál is több órát kellett foglalkozni a sulis teendőkkel, de a szülőkre is jóval nagyobb teher hárult, mint amikor tantermi oktatás van.
A Nemzeti Pedagógus Kar is összeállított egy javaslatcsomagot a védekezés segítésére
A javaslatok többek között a tesztelésre és az online oktatásra vonatkoznak.
A távoktatásban is maradhatnak a személyes gyakorlati órák
Mennyiben érinti az új szabályozás a gyakorlati órákat? Vajon be kell járniuk az iskolába azoknak, akik szakmát tanulnak? Olvasói kérdésre válaszolva mutatjuk a szabályokat.
Kevesebb tananyag és betarthatóbb határidők - ezeket várják a diákok a távoktatástól
Az ADOM Diákmozgalom még a tavaszi távoktatás alatt - március 23. és április 12. között - készített egy felmérést, amelyben kikérte a diákok, a szülők és a tanárok véleményét a digitális oktatásról. Az eredményeket most tették közzé, amikor ismét aktuális lett a téma. A kérdőívet több mint 21 ezer diák töltötte ki, most az ő válaszaikból szemezgettünk.
Hivatalos karantén nélkül a szülő akkor sem igazolhat, ha az egyik gyereke pozitív
Bár kevésbé intenzív tünetekkel, de egyre több diák esik át a koronavíruson. A helyzet viszont azért egyre aggasztóbb, mivel a túlterheltség miatt a mentők van, hogy csak hetekkel később érnek ki a családhoz, hogy hivatalosan karanténba helyezzék őket. Addig viszont a családból a többi általános iskolás korú gyereknek továbbra is suliba kellene járnia, mivel a szülő nem igazolhat.
Szigorodnak a szabályok, de mi a különbség a 13 és 14 évesek között?
Nekünk is rengetegen tettétek fel ezt a kérdést, amióta Orbán Viktor bejelentette az új intézkedéseket. Ezért most létrehoztunk egy szavazást, amelyben kifejthetitek a véleményeteket a témával kapcsolatban.
A PSZ további szigorításokat követel az oktatásban
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) húsz pontban foglalta össze a követeléseiket.
Egyre többen nem engedik iskolába általános iskolás gyereküket
Bár csak a középiskolák és egyetemek álltak át online oktatásra, és az általános iskolákban továbbra is személyes oktatás van, mégis egyre több szülő dönt úgy, hogy kiveszi gyerekét az iskolából a vírus miatt.
Friss felmérés: ilyen hatása lehet a tudásotokra a világjárvány
Egy friss kutatás szerint a diákok többségének visszaesett az iskolai tudása a koronavírus-járvány alatt, és sokaknál a szociális készségek fejlődése is megsínylette a bezártságot.
Pedagógusok Szakszervezete: a tanárok hogyan fognak osztódni?
Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elnöke összeszedte mivel értenek egyet és mivel nem, az iskolát érintő kormányzati döntések közül. Egy biztos: a kérdések száma nem lett alacsonyabb.
Győri késelős diák: "azt szerettem volna, hogy elvigye a mentő"
A tavaly decemberben tanárára támadó fiú a bíróságon beszélt a késelés körülményeiről. Egy korábbi tárgyaláson az is elhangzott, hogy nem akart ölni, csak szerette volna, ha a tanár rájön, a tanítási módszerei nem a legjobbak.
Hat fertőzöttet mutatott ki a nagy tesztelés az óbudai gimnáziumban
Bár már javában teszteltek, amint megtudták a bejelentését, egyből leállították a őket - mondta az Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Gimnázium igazgatója.
Mi lesz az ingyenes OKJ-s képzésekkel, szakmaszerzéssel 2021-ben?
Ha megszűnik az OKJ, mi lesz helyette? Ha nem lesznek OKJ-s képzések, többet kell majd fizetni, és tovább fog tartani a tanfolyam? – az elmúlt félévben záporoztak hozzánk az ilyen és ezekhez hasonló kérdések. Legfrissebb kiadványunk többek között ezekre is választ ad. Már az újságárusoknál a HVG szakképzési kiadványa.
„Jobb lett volna, ha az egyes iskolák kapnak alternatívákat"
Nem ez volt az eredeti elképzelés, de azonnali döntésre volt szükség - mondta a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke.
Az egyetemek és gimnáziumok is online oktatásra térnek át
Orbán Viktor a Facebookon jelentett be rendkívüli intézkedéseket.
Elkezdődött az óvodai és bölcsődei dolgozók tesztelése a II. kerületben
Az első alkalommal 68 mintát vettek, ebből egy lett pozitív.
Radikális kérés a szülőkhöz: ne küldjék iskolába a gyerekeket!
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete arra kéri a szülőket, hogy ne küldjék iskolába, óvodába a gyerekeiket.
Koronavírus az iskolákban, SZFE vita, érettségi és felvételi - ezek voltak a hét legfontosabb történései
Egyre több iskola áll át digitális oktatásra időszakosan, nő az egyetemek száma, melyek távoktatásban folytatják a félévet. Véget értek az írásbeli érettségik, de még tart a keresztféléves felvételi időszaka. Összeszedtük, hogy melyek voltak a legfontosabb hírek a héten.