PSZ: Miért nem a gyermekorvosi hálózaton keresztül szervezik a diákok oltását?
A Pedagógusok Szakszervezete szerint a pedagógusok leterheltek, ezért érthetetlen, miért nem a gyermekorvosi hálózaton keresztül oldják meg az oltást.
Vészesen közeleg a tanévkezdés, de a diákok többsége még mindig nincs beoltva
Egy hónap múlva indul a tanév, az általános iskolások koronavírus elleni oltása körül azonban még mindig sok a kérdés, ám úgy tűnik, a szervezés az iskolák feladata lesz. A nyári szünet utolsó heteiben derülhet ki, hányan kérik majd az oltást.
Ezek a legnépszerűbb szakmák: már van keresettebb képzés a szakácsnál
Nyilvánosságra hozta az idei középiskolai felvételi statisztikáit az Oktatási Hivatal. Mutatjuk a legnépszerűbb szakképzőiskolában tanulható szakmákat.
PDSZ: ne hárítsa a kormány a tanárokra a diákok oltásának szervezésének feladatát
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint ez nem a tanárok feladata lenne, főleg nem a nyári szabadság alatt.
Mégsem bő egy hét alatt kell felmérniük az iskoláknak, hogy ki szeretne oltást tanévkezdés előtt
Haladékot kaptak az iskolák, hogy összeírják, ki szeretné a vakcinát.
Itt a friss lista: ez volt idén a 10 legnépszerűbb technikumi szakma
Nyilvánosságra hozta az idei középiskolai felvételi statisztikáit az Oktatási Hivatal. Mutatjuk a legnépszerűbb technikumban tanulható szakmákat.
Iskolabezárások világszerte: több mint hatszáz millió gyerek esett ki az oktatásból
Akár évtizedekig negatív hatással lehet a gyermekek fejlődésére az iskolák bezárása - figyelmeztetett az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
Az iskoláknak kell megszervezniük még a nyári szünet alatt a diákok oltását
A kormányhivatali levelet csak nemrég kapták kézhez az intézményvezetők. A Népszava szerint most bő egy hét alatt, augusztus 5-ig fel kell mérniük, hány fő igényelné az oltást.
Három dátum a következő tanévből, amit már most érdemes felírni
Hamarosan indul az utolsó nyári hónap, egyre közelebb a szeptember és az iskolakezdés. Összeszedtük a 2021/22-es tanév első félévének legfontosabb napjait az általános és középiskolásoknak.
Szerbiában bíznak a tantermi tanévkezdésben, de felkészültek a távoktatásra is
A szerb oktatási miniszter szerint mindenki azt szeretné az országban, ha a megszokott módon kezdődhetne el szeptemberben a tanév, de ez attól is függ, hogy milyen arányú lesz akkor az átoltottság, és hogy mit javasol a koronavírus-járvány kezelésével megbízott válságstáb.
Újabb világversenyen szereztek érmeket a magyar diákok, biológiából és matekból is remekeltek
Idén online rendezték a nemzetközi tudományos versenyek többségét, de ez sem volt akadály a magyar csapatoknak.
Taroltak a magyar gimnazisták a nemzetközi diákolimpián, arany-, ezüst- és bronzérmet is szereztek
Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet szerzett a magyar csapat a Nemzetközi Fizikai Diákolimpián, az IPhO-n.
"Kijavította" a miniszterelnök népszavazási kérdéseit a PDSZ
"Szeretné-e ön, ha folytatódna a trend és a kormány teljesen lezüllesztené az állami oktatást? Szeretné, ha a tanárok csupán pont annyit tudnának tantárgyukról, mint a középfokú érettségire készülő diákok?" - ilyen és ehhez hasonló kérdéseket tett fel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), miután egy kicsit újragondolták a népszavazási kérdéseket.
Németországban már most azt vizsgálják, hogy szeptemberben kinyithantak-e az iskolák
A koronavírus delta mutánsa miatt tanakodnak, hiszen ez jóval fertőzőbb a 12 éven aluliak körében, mint a korábbi variánsok. Az oltás pedig még nincs engedélyezve ebben a korosztályban.
Közel 3500 tanár és tanító hiányzik a rendszerből
De szakemberek szerint a tényleges számok meghaladhatják a tízezret is, ugyanis engeteg álláshelyet már meg sem hirdetnek az iskolák, ehelyett a tantestületen belüli munkaelosztással, illetve óraadó tanárok alkalmazásával próbálják megoldani a munkaerőproblémáikat.
A népszavazások napja: a kormány gyermekvédelmi, a főpolgármester Fudanos szavazást indít
Egy szerdán megjelent rendelet szerint mától lehet országos népszavazást kezdeményezni, ezt mindenki ki is használta.
Hiába népszerűsíti a kormány, egyre kevesebb a diák a szakképző iskolákban és szakgimnáziumokban
Egyedül a gimnáziumokban nőtt, a többi középfokú iskolában csökkent a tanulók létszáma a 2020/2021-es tanévben. A kilencedikesek 42,1 százaléka technikumba, 35,8 százaléka gimnáziumba nyert felvételt, míg 20,3%-a szakképző iskolában, 1,8%-a pedig szakiskolában, készségfejlesztő iskolában kezdhette meg az előző tanévet. Friss adatok.
A diákok, szülők és a tantestület is támogatja, mégis leváltanák az igazgatót a csepeli kéttannyelvű iskolában
Míg a minisztérium „még jobb” jelöltre vár, petíció indult a Széchenyi István Általános és Kéttannyelvű Általános Iskolában a jelenlegi vezető mellett.
Ózdon mutatták meg, hogyan lehet zenével segíteni a rossz körülmények között élő roma gyerekeknek
Öt tizenéves lépett fel néhány napja a Bánkitó Fesztiválon. Ketten közülük a miskolci konzervatóriumban tanulnak, egyikük gimnazista, a negyedik tag szeptemberben kezdi az utolsó évet az általános iskolában, a csapat dobosa pedig most fejezte be a középiskolát, konzervatóriumban folytatja tovább a tanulást. Ők a Várkonyi Csibészek, akikkel évek óta dolgoznak együtt a Common Vibe önkéntesei. A zenészekből és mentorokból álló egyesület különleges zenei programot indított Ózdon nehéz körülmények között élő roma gyerekeknek.
Oltást szerveznek az iskolákban, elkészültek az új érettségi vizsgakövetelményei - ez történt a héten
Oktatási hírekből a héten sem volt hiány: Orbán Viktor miniszterelnök, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára, valamint a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára is bejelentést tett. Ezeken kívül az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint több szakmai szervezet is adott ki közleményt, továbbá újabb városnevekkel bővült a vidéki ponthatárvárók listája.