Meddig lehet jelentkezni a középiskolákba?

Pontosan meddig és hogyan lehet középiskolába jelentkezni? Hány iskolát lehet megjelölni, és mi történik, ha meggondoljátok magatokat a jelentkezés után? Mutatjuk a legfontosabb információkat.

  • Eduline

Hamarosan újabb feladat vár a középiskolába jelentkező diákokra: január 22-én, szombaton lesz a központi felvételi vizsga írásbelije, és hamarosan elindul a jelentkezés az iskolákba.

Az írásbeli vizsgára már jelentkeztetek, most középiskolát kell választani. Az általános iskola nyolcadikosainak a felvételi lapok kitöltését az általános iskola szervezi meg – írja a tájékoztató. Ha 6 vagy 8 évfolyamos gimnáziumba jelentkeztek, a felvételi lapjaitok előállításában segíthet az általános iskola, de az iskola bevonása nélkül, egyedül is el lehet intézni a jelentkezést.

Hol és meddig kell középiskolába jelentkezni?

A jelentkezéshez szükséges lapok továbbításának határideje 2022. február 18. - olvasható az Oktatási Hivatal tájékoztatójában. Minden középiskolába külön jelentkezési lapot kell benyújtani. A felvételi lejárás során annyit iskolát és tanulmányi területet jelölhettek meg, amennyit csak szeretnétek – áll a tájékoztatóban.

2022. március 21. és 22. között a diákoknak lehetőségük van a tanulói adatlapon szereplő sorrend megváltoztatására, illetve új tanulmányi terület felvételére is, de utóbbira csak olyan középiskolában, amely az eredeti tanulói adatlapon már szerepelt.

Hozzászólások

„Kabátban ültek az órákon, mert nem volt fűtés” – saját fiai történetén keresztül bírálta az oktatási rendszert a parlamentben Kalázdi-Kerekes Kinga

Két fia kabátban tanulta végig a téli tanórákat a fűtetlen iskolában, egyikük egy évig nem tanult idegen nyelvet tanárhiány miatt, a másik osztályában pedig kéthavonta cserélődtek a matematikatanárok. A közoktatás problémáira világított rá a parlamentben Kalázdi-Kerekes Kinga.

Nem tudnak biztos jövedelem nélkül, csak pályázatokból megélni: szakszervezetet alapítanak az irodalmi dolgozók

Új érdekvédelmi szervezet létrehozását jelentették be a magyar irodalmi élet szereplői. Az Irodalmi Szakszervezet célja, hogy az írók, szerkesztők, műfordítók és irodalmárok számára szervezett érdekképviseletet biztosítson egy olyan időszakban, amikor a szakma képviselői szerint egyre nagyobb a létbizonytalanság, miközben munkájuk a magyar kultúra egyik alapját jelenti.