Van-e visszaút a Covid előtti oktatáshoz? És ha igen, biztos hogy vissza akarunk térni?
A koronavírus-járvány nem udvariasan kitárta, hanem páros lábbal berúgta az ajtót az iskolákban a digitális oktatás előtt. Most úgy tűnik, a járvány nehezén már túl vagyunk, kérdés azonban, hogy a továbbiakban hogyan alakul az oktatás, hogyan épülnek be az elmúlt két év tapasztalatai a jövő oktatásába. Van-e visszaút, és ha igen, vissza kell-e térni a száz százalékos jelenléti oktatáshoz?
A Szent István Gimnázium, a Kosztolányi és az Ady Endre Gimnázium tanárai is tiltakoznak
Február 22-én a fővárosi gimnáziumok tanárai közül sokan úgy döntöttek, a polgári engedetlenség eszközével élnek: ma nem veszik fel a munkát.
Több száz tanár tagadta meg a munkát kedd reggel, az ország legjobb gimnáziumaiban is tiltakoznak
Országszerte több száz tanár kezdett polgári engedetlenségbe kedd reggel, a budapesti Szent István Gimnáziumban, az Ady Endre Gimnáziumban, a Kecskeméti Bányai Júlia Gimnáziumban, a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban, az Újbudai József Attila Gimnáziumban és a XI. kerületi Bethlen Gábor Általános Iskolában és Gimnáziumban is így döntött a tantestület egy része. A IX. kerületi Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola épületére a szülők feszítettek ki egy molinót, így támogatják a sztrájkjogért harcoló pedagógusokat.
Ma az Újbudai József Attila Gimnázium tanárai is megtagadták a munkát
Percről percre bővül azoknak a gimnáziumoknak és általános iskoláknak a listája, ahol a tanárok polgári engedetlenséggel tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen.
Ezzel a molinóval üzentek szülők a munkabeszüntetéssel tiltakozó tanároknak
„A sztrájk alapjog. Szülők a tanárokkal a gyerekekért” – ilyen molinót feszítettek ki a Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola diákjainak szülei az épületre.
Huszonhárom tanár tagadta meg a munkát kedd reggel a kecskeméti Bányai-gimnáziumban
A Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium huszonhárom tanára is megtagadta a munkát kedd reggel. Közleményükben azt írják, olyan változásokért küzdenek, amelyek fókuszában a rájuk bízott gyerekek vannak.
A 2016-os "tanárlázadás" ikonikus iskolája is csatlakozik a tiltakozókhoz
Harmincöt tanár tagadja meg a munkát kedden a Miskolci Herman Ottó Gimnáziumban, így tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen.
Tízből kilenc gyerek megkapta a plusz egy év óvodát, de a rendszer így is ezer sebből vérzik
A gyerekek több mint 90 százaléka megkapta a plusz egy óvodát, de megyénként más-más arányban küldte őket tovább az Oktatási Hivatal teljes szakszolgálati vizsgálatra – ezt derült ki a Szülői Hang közösséghez beérkezett visszajelzésekből. Úgy látják, az iskolaérettségi eljárás az összes családot megviseli, a hátrányos helyzetű gyerekek esélyeit pedig tovább rombolja.
"Félelem nélküli véleménynyilvánítás" - ennek a bicskei iskolának a tanárai is támogatják a tiltakozókat
A Bicskei Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola tanárai és tanítói is tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen. Azt írják, ők ugyan (még) tanítanak, viszont ma „nemcsak a tanóráinkat tartjuk meg felkészülten és teljes figyelemmel, hanem megerősítjük hitünket a példamutatás, a félelem nélküli véleménynyilvánítás és az egymás iránti tisztelet kifejezésének erejében”.
Egy másik ELTE-gyakorlóiskola volt diákjai is támogatják a tanárokat, több százan írták alá a nyilatkozatot
Az Apáczai után az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumának volt diákjai is aláírásgyűjtésbe kezdtek.
Egyre hosszabb a tiltakozók „névsora”, naponta hat-hét újabb iskola csatlakozik a sztrájkjogért indított akcióhoz
Sorra csatlakoznak a fővárosi és a vidéki közép- és általános iskolák tanárai a polgári engedetlenségi akciósorozathoz. Hol álltak ki pedagógusok a sztrájkjogért? Mutatjuk.
Legalább nyolc iskolában tagadták meg a munkát a sztrájkrendelet ellen tiltakozó tanárok
Újabb iskolák csatlakoztak a sztrájkrendelet ellen tiltakozó tanárok akcióihoz: egy szombathelyi, egy hajdúszoboszlói és egy szigetmonostori általános iskolában is több tanár tagadta meg a munkát, és a budapesti II. Rákóczi Ferenc Technikumban, valamint a Leövey Klára Gimnáziumban is így döntött a tantestület egy része.
"Méltatlan körülmények között nem lehet embert nevelni"
A budapesti Leövey Klára Gimnázium tanárai is csatlakoztak a polgári engedetlenségi akciósorozathoz.
Már nem csak gimnáziumokban, hanem szakképző intézményekben is tiltakoznak tanárok
II. Rákóczi Ferenc Fővárosi Gyakorló Közgazdasági Középiskolában is kiállt a tanári kar egy része a pedagógusok sztrájkjogai mellett. Ma nem tanítanak.
Polgári engedetlenség: egy szombathelyi és egy szigetmonostori iskola tanárai is akcióznak
Egy szombathelyi és egy szigetmonostori általános iskolában is megtagadták a munkát hétfő reggel tanárok, így tiltakoznak a kormány sztrájkrendelete ellen.
Majdnem 800 volt apáczais diák támogatja a sztrájkjogért küzdő tanárokat
Az ELTE Apáczai-gimnáziumának több száz volt diákja írta alá azt a szolidaritási nyilatkozatot, amellyel a sztrájkrendelet ellen harcoló tanárokat szeretnék támogatni.
Többet tanítanak a magyar tanárok, mint az EU-átlag, de a papírmunka is sokkal több itthon
Vajon hány órát tanít, és mivel tölti a munkaideje nagy részét egy tanár?
Több száz tanárszakos egyetemista állt ki a sztrájkjogért harcoló pedagógusok mellett
Három nap alatt több mint 670 tanárszakos hallgató írta alá azt a szolidaritási nyilatkozatot, amellyel a sztrájkjogért harcoló tanárok mellett állnak ki. Az egyetemisták azt írják, mindannyian feltették már maguknak azt a kérdést, milyen közoktatásba kerülnek majd frissen végzettként, és hogy egyáltalán szeretnének-e tanárként elhelyezkedni. Ezekre a sztrájkrendelet megjelenése óta még nehezebb választ adni.
Egymás után tiltakoznak a budapesti és vidéki iskolák tanárai, itt egy másfajta általános iskolai rangsor: a hét hírei
Több iskolában függesztették fel egy-egy napra a munkát tanárok, így tiltakoztak a kormány sztrájkrendelete ellen. Közben a felsőoktatásban sem állt meg az élet, az ELTE-n például döntöttek arról, hogy három hét online oktatás után jelenléti formában folytatódik a félév. Ezen a héten jelent meg az Eduline Nyelvtanulás 2022 éves kiadványa is, így a héten több cikkben is foglalkoztunk a nyelvoktatás helyzetével. A hét hírei.
45 perces online óra? Ezek a tanárok nem hagyták, hogy unalmas legyen
Van, aki „Csillagösvényt” készített a járvány miatt otthonról tanuló tanítványainak. Máshol képregényt, mémeket, filmplakátot készíthettek a diákok. Mutatjuk a Hankook Oktatási Pályázati Program (HOPP) nyerteseit.