szerző:
Tarnay Kristóf Ábel
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Több civil szervezet is demonstrációt hirdetett a Parlament elé.

Az aznapra a Kossuth térre bejelentett demonstrációk és a korábbi vitatott törvényjavaslatok „rossz tapasztalatai” miatt, „a rendkívüli plenáris ülés zavartalan lebonyolítása érdekében” rendelte el a Hivatal a belépések korlátozását, vagyis zárja le pénteken még a turisták előtt is a Parlamentet, ezt közölte az Országgyűlés Hivatalának Sajtóirodája a Népszava kérdésére.

Aznapra ugyanis a Tanítanék Mozgalom és az Egységes Diákfront az Országgyűlés épülete elé jelentett be tüntetést a pedagógusok nagy port kavart új jogállás-tervezete ellen. „A kormány részéről túlzó félelemről, az Országház biztonságának túlbiztosításáról van szó, nem emlékszem, hogy bármikor hasonló történt volna” – értékelte a döntést a lapnak Szentpéteri Nagy Richard politológus, aki azonban őrültségnek tartja azt, nem „világbotránynak”.

A negatív tapasztalatok alatt például olyat érthet a hivatal, amikor a Tanítanék aktivistái tavaly decemberben csendes demonstrációként a karzaton megfordultak és a hátukon a „tanítanék” felirat állt össze (képünkön), amelyet a KDNP-s levezető elnök már rendzavarásnak minősített. Közben Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szervezetének ügyvivője azt közölte lapunkkal, 2023 márciusától több mint 30 ezren írtak levelet a státusztörvény bevezetését kezdeményező belügyminiszternek, hogy vonja vissza azt. Leírása alapján szerdán minden országgyűlési képviselő az összes – azaz elvileg 30 ezernél is több – levelet megkapta az aHang közreműködésével.

(Kiemelt kép: Facebook/Tordai Bence)