Kitárt Ajtók Ünnepe
A fogyatékossággal élő emberek világnapján, december 3-án a Kitárt Ajtók Ünnepével hívja fel a figyelmet az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar a fogyatékosság ügyére.
Tudományos Sajtóklub az ELTE-n
A jövőben minden hónapban egy-egy izgalmas tudományterülethez kapcsolódó előadásra várja az ELTE a tudományos és az érdeklődő újságírókat. A rendezvényeken a meghívottak első kézből értesülhetnek a legfrissebb tudományos eredményekről, információkról. Az eseményekre minden alkalommal külön meghívót küld az intézmény.
Arts and Buisness - új szakirányú továbbképzés
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) egyedülálló szakirányú továbbképzést indít 2008 februárjától Arts and Buisness néven. A három féléves képzés célja, hogy olyan szakemberek hagyják el a főiskola padjait, akik megtalálják a kapcsolatot a forprofit és a nonprofit vállalatok között és támogatni képesek a kultúrát - fejtette ki Kiss Pál István, a BKF vezérigazgatója a képzésről tartott sajtótájékoztatón november 29-én a Szépművészeti Múzeumban.
Remekeltek a magyar diákok a nemzetközi PIRLS-teszten
Bár a középiskolásokat érintő PISA felmérés korábbi eredményei hidegzuhanyként értek bennünket, azért van remény: a PIRLS nemzetközi szövegértési felmérésen kisdiákjaink, a 9-10 évesek, immár másodszor szerepeltek biztatóan, 40 ország "versenyében" a 9.helyet szerezték meg.
Hálózsákban "sorbanfekvő" szülők - gimnáziumi beiratkozás Belgiumban
Hálózsákban "sorbanfekvő" szülők voltak láthatók csütörtök reggel több népszerű belgiumi gimnázium bejárata előtt, mert egyes első osztályos helyeket érkezési sorrendben lehet betölteni.
Újjászületett a berlini Collegium Hungaricum
Valóságos történelmi kör zárul le azzal, hogy péntektől új helyre költözik berlini magyar kulturális intézet, a Collegium Hungaricum (CH): 63 év után után visszatér régi lakóhelyére, a német főváros szívébe, a Humboldt Egyetem és a Gorkij Színház mögötti Dorotheenstrasse 12 szám alá.
Lezárult a tanulmányi verseny középdöntője
Az EUvonal által szervezett TézEUsz 2011 - Tézisek az EU-elnökségi stratégiához elnevezésű országos tanulmányi diákkonferencia és verseny középdöntőjéből 26-an jutottak tovább a 2008. márciusi döntőbe. A nyertesek brüsszeli tanulmányúton vehetnek részt, és pénzjutalomban részesülnek.
Látványos pályaművek a BMF-en
Fogyóban a Föld! - Nézd új szemmel a világot! címmel középiskolások részére írt ki pályázatot a Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara.
Nem papír, nyelvtudás kell
A diploma alapkövetelménye, a munkavállalás kritériuma és az európai polgári lét hozzátartozója manapság a nyelvvizsga bizonyítvány, ami jobb esetben magabiztos nyelvtudással párosul. Az Országos Felsőoktatási Információs Központ a nyelvtudással szerezhető felvételi többletpontokra is felhívja a jelentkezők figyelmét.
Most még a főiskolások esélyei a legjobbak a mesterképzésre
Várhatóan a főiskolások indulhatnak a legjobb eséllyel a következő egy-két évben a mesterképzésekre, hiszen az alapszakos hallgatók nagyobb hullámban csak 2010-11-ben lépnek majd tovább erre a képzési formára - közölte Andor György, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezetője.
A rangsorok megjelentetése jó üzlet
A felsőoktatási rangsor megjelentetése egy jó üzlet a különböző médiumok számára - jutott konszerzrusra a kérdésben az Új utakon jár a felsőoktatás című konferencia első szekcióülésén felszólaló öt résztvevő.
Marketing és pr a felsőoktatásban
Közös gondolkodásra gyűltek össze Budapesten a felsőoktatás marketinggel, pr-rel és kommunikációval foglalkozó szakemberei a Felsőoktatás új utakon című konferencián. A most már egyre többször elhangzó kérdésekre keresték a választ: Ki a felsőoktatás célcsoportja, hogyan lehet elérni, és milyen üzenetet kell eljuttatni a számára?
Az Erasmus-díjjal kitüntetett Forgács Pétert ünneplik a CEU-n
Filmvetítéssel és panelbeszélgetéssel ünnepli Forgács Péter filmrendezőt a jövő héten a Közép-európai Egyetem (CEU) annak kapcsán, hogy a magyar dokumentumfilmes csütörtökön veheti át Hollandiában a rangos Erasmus-díjat.
Tízéves a pécsi romológiaképzés
Idén tíz éve, hogy megalakult a Pécsi Tudományegyetemen a Romológia és Nevelésszociológia Tanszék. Hogy ezt megünnepeljék, konferenciát szerveztek Mi a romológia? címmel a pécsi Bölcsészettudományi Karon november 23-án.
Diákcsínyekkel pályázhatnak a középiskolások
A Miskolci Egyetem Tanárképző Intézetének Fegyelmezés-történeti Műhelye pályázatot ír ki 11-14. osztályos középiskolások számára Diákcsínyek, iskolai fegyelmezés - egykor és most címmel.
Manherz: piacképes diplomát kell adni
Manherz Károly köszöntő szavaival kezdetét vette a Felsőoktatás új utakon című konferencia Budapesten. Meg kell vizsgálni azokat az utakat, melyeket az elmúlt három évben megtettünk, akár azt tekintjük, milyen törvénymódosításokat kellett végrehajtani, akár azt, hogy elindultunk Bologna-ba, elindítottuk a mesterszakokat - mondta Manherz Károly, az OKM szakállamtitkára a Felsőoktatás új utakon című konferencia megnyitóján Budapesten, szerdán.
Sporttörténeti plakátkiállítás a Nyíregyházi Főiskolán
Sporttörténeti plakátkiállítás tekinthető meg a Nyíregyházi Főiskola "A" épületében november 26-tól december 7-ig. A kiállítás száz év sporttörténetét öleli fel képekkel illusztrálva.
Összevont Egyetemi Nyílt Napot rendeznek Szegeden
A Szegedi Tudományegyetem november 29-én, csütörtökön egész napos programmal várja a szegedi továbbtanulási lehetőségek iránt érdeklődőket az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
Kezdődik a felvételi eljárás a középfokú intézményekben
Sok diák számára megkezdődik a 2008/2009. tanévre történő középfokú beiskolázás folyamata. A középiskolák mintegy harmada saját felvételi eljárásában előírja a januárban központilag megszervezett írásbeli vizsgákon való részvételt - adta hírül az Oktatási és Kulturális Minisztérium közleményében.
Veszprém után Nagykanizsa és Keszthely
Folytatódik az őszi nyílt napok sorozata a Pannon Egyetemen, szerdán Nagykanizsán, pénteken Keszthelyen várják a felvételi előtt állókat.