Testvérsulik az EU-ban
Az Európai Bizottság 2005-ben indította útjára az eTwinning - testvériskolák Európában programot, amelyhez azóta több mint 36.000 iskola csatlakozott Európa-szerte. A program célja, hogy Európa különböző országaiban található iskolák infokommunikációs technológiai (IKT) eszközöket használva rövid vagy hosszú távú partnerségeket kialakítva közös projekteken dolgozzanak - adta hírül az Educatio Kht.
Windows Server 2008
A Microsoft legújabb technológiáiról tartanak előadást a Budapesti Műszaki Főiskola - Microsoft WinServer-üzemeltetői napján március 12-én.
Vita: Pro és kontra a tandíjról
A felsőoktatási reform egyik legfontosabb és mostanában legtöbbet emlegetett elemével, a képzési hozzájárulással kapcsolatosan fejti ki álláspontját Magyar Bálint és Pokorni Zoltán március 4-én a Közgázon. A volt oktatási miniszterek a jelenlévők kérdéseire helyben válaszolnak.
A hallgatók elégedettek a felsőoktatással
Egy reprezentatív felmérés szerint a hallgatók elégedettek a felsőoktatás színvonalával, az oktatás rendszerét viszont már kritikusabban szemlélő tanárok az alulfinanszírozást tartják a felsőoktatási intézmények legjelentősebb problémájának.
Ha nem megy az álláskeresés...
Az álláskereséssel járó stresszt, elutasítást és az ebből fakadó kiábrándultságot nem mindenki tudja kezelni. Önmarcangolás helyett gondold át, hogyan mászhatsz ki a gödörből, és ezért mit kell tenned! Néhány tippel igyekszünk segíteni, hogy az álláskeresés végre meghozza gyümölcsét.
Cornelio Tutu Band lemezbemutató - A38 hajó
A remek gitáros, Cornelio Tutu zenekara új albumához érkezett. A megjelenés örömére országos turnéba kezdett, melynek A38-as állomásán a kitűnő amerikai dalszerző-zongorista-énekes triója az előzenekar. Az időpont március 5. szerda.
E-felvételi a mesterképzésre jelentkezőknek is
A több éve működő, felvi.hu honlapon elérhető elektronikus felvételi rendszert, az e-felvételit a mesterképzésre jelentkezők is igénybe vehetik február 25-től, ezzel sok fáradságot megspórolva.
Nemzetközi tanulmányok Brüsszelben
Az utóbbi évek munkaerő-piaci visszajelzéseiből kiált, hogy a felsőfokú tanulmányok mellett megszerzett gyakorlati tapasztalattal tudnak a hallgatók legkönnyebben érvényesülni munkavállalóként. Ma már az is pozícionálja az intézményeket a felsőoktatási piacon, hogy milyen gyakorlati helyeket, külföldi ösztöndíjakat kínálnak a hallgatóknak.
Megjelent a BeTűK
A Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok Bölcsészettudományi Kar Hallgatói Önkormányzata új hallgatói lapot jelentetett meg, amely a kikapcsolódáson kívül a hallgatók gyakorlati tapasztalatszerzésébe is bekapcsolódhat.
Nyílt nap Gödöllőn is
Hat mesterszakon hirdetett felvételt a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara (SZIE GTK) a következő tanévre. A jelentkezési időszak hajrájához közeledve az intézmény Gödöllőn is nyílt napokat rendez az MA/MSc szakok iránt érdeklődők számára március 1-jén, szombaton 10 órakor a központi épület földszinti rektori dísztermében.
Ismét szépséget választanak a BMF-en
A nagy sikerre való tekintettel idén második alkalommal rendez szépségversenyt a Budapesti Műszaki Főiskola.
Egri filmkészítő sikerek
Tiszaújvárosban rendezte meg a Magyar Független Film és Videó Szövetség február 22-24. között a 36. Kelet- és Dél-Magyarországi Függetlenfilm Szemlét, ahol a 36 versenyfilmből tíz alkotás az Eszterházy Károly Főiskoláról került ki.
Kinek kell a mesterképzés?
A mesterképzések szélesebb kínálatával a választás is nehezebbé vált. Nem kérdés, hogy egy mesterszintű diplomával elmélyültebb és alaposabb tudást lehet szerezni, mint egy alapszakos végzettséggel, néhány szakma gyakorlásához pedig egyenesen elengedhetetlen az MSc/MA diploma. Hogy válasszunk a meghirdetett képzések közül?
Kex és Tea
Kortárs magyar irodalom nem csak középiskolásoknak a Marczibányi téri Művelődési Központban március 4-én, kedden.
DJ Krush az A38-on február 29-én
DJ Krush pár éve már adott egy zseniális-közeli koncertet az A38-on. Az absztrakt hiphop nagy japán zen-mestere visszatér, hogy életmű-DVD-jének kiadása alkalmából ismét bemutassa, milyen a dzsesszel, elektronikával elegyített okos és elmélyült hiphop.
Pannon Mérnöknapok Veszprémben
Első alkalommal rendezik meg hagyományteremtő szándékkal a Pannon Egyetemen a mérnöknapokat február 26-27-én, melynek célja a hallgatók informálása arról, mit tartogat számukra jövőbeni szakmájuk.
Az Unióban tanulnál, dolgoznál?
Az Egyetemes Európa Info-járat tegnap bezárta kapuit a Debreceni Egyetemen és elindult következő állomása felé. Az egyedülálló kezdeményezés során az egyetem hallgatói leginkább az európai uniós ösztöndíjak, a munkavállalás és az önkéntes munka iránt érdeklődtek.
Kutatói pályázat diákok számára
Immár hatodik alkalommal hirdeti meg esszépályázatát a Kutató Diákok Országos Szövetsége (KutDiák), ahol a fiatalok saját véleményüknek, kutatásaiknak adhatnak hangot, és hívhatják fel azokkal magukra a hazai, vagy akár a nemzetközi tudományos élet résztvevőinek figyelmét is.
A mesterképzéseken idén még a volt főiskolásoké a pálya
Érdemes minél előbb felvételizniük mesterképzésre azoknak, akik korábban főiskolai végzettséget szereztek és eddig nem tanultak tovább: ugyanis a mesterszakok már idén is nagy számban elindulnak, viszont a kétciklusú képzés első képzési ciklusában, alapképzésen végzettek nagy számban csak 2009-ben végeznek. Addig a főiskolai végzettségűeké a terep.
Elvándorolnak a diplomások?
A Magyar Tudományos Akadémia - mint a magyar tudományosságot képviselő közintézmény - célul tűzte ki, hogy felmérje a hatáskörén, intézményrendszerén kívül eső - külföldön tevékenykedő - magyar diplomás munkavállalókat, a külföldi tudományos életben, oktatói munkában résztvevőket. Az MTA a "Nyugati Magyar Tudományosság" 2005-ben indult programja keretében folytatja le a külföldön dolgozó magyar diplomásokat megkereső, valamint helyzetüket felmérni kívánó kutatást.