Lime-likőr, lime likőr vagy limelikőr?
Összesen hét kérdésre kell válaszolnotok, az eredményt pedig azonnal megkapjátok.
Összesen hét kérdésre kell válaszolnotok, az eredményt pedig azonnal megkapjátok.
A Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogramra olyanok jelentkezhetnek, akik külföldi egyetemen szeretnének továbbtanulni. A támogatás a felvételi vizsgát és a kiutazás költségeit fedezi.
A legtöbb egyetemen javában zajlanak a vizsgák, sőt a szerencsésebbek már túl is vannak a számonkéréseken, és őszig elfelejthetik a tanulást. Most viszont azoknak szeretnénk segíteni, akiknek még hátravan egy-két (vagy több) vizsgájuk, amihez szükségük lenne szakirodalomra.
Az utóbbi hónapokban nem ez az első eset, hogy diákokat ejtettek foglyul az országban. Valószínűleg most is váltságdíj reményében történt a támadás.
Az itt található dokumentumtípusokat nem mindenkinek kell leadnia a jelentkezéshez, ezek intézményspecifikusak, azaz a felsőoktatási intézmények külön megadhatták, mint a jelentkezéshez csatolandó egyéb szükséges dokumentumokat.
2020-ban több szakon is komolyan csökkentek az előzetes ponthatárok, és a felvételizők nagy örömére idén sem változtak sokban. Mutatjuk, kiknek kell megugrani ezeket a ponthatárokat.
Közeledik a záróvizsga-időszak, a végzős egyetemisták és főiskolások azonban még mindig nem tudják, nyelvvizsga nélkül is megkaphatják-e majd a diplomájukat. A kormány még nem döntött, pedig több mint 25 ezer hallgató sorsa függ ettől.
Nemrég kapták meg a hiánypótlási felszólítást például azok is, akiknek még hiányzik a rendszerből a középiskolai bizonyítványa. Mutatjuk, miket kell feltöltenetek.
Bukjátok-e a felvételit, ha a pontoknak kevesebb, mint 45 százalékát szereztétek meg az emelt szintű érettségin? Milyen "extra" feltételeknek kell megfelelni ahhoz, hogy bekerülhessetek a kiválasztott egyetemre vagy főiskolára? És miért van az, hogy az egyik szakon 390, a másikon 401 pontotok van? Elmagyarázzuk a legfontosabb felvételi-érettségi szabályokat.