"Elindult a politikai lobbiharc" - a szegedi egyetem rektora is megszólalt
A hazai felsőoktatás kétségtelenül küzd hatékonysági problémákkal, a rendszer átalakításakor azonban a fiskális mellett a szakmai szempontokat is figyelembe kell venni - mondta Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetem rektora pénteken.
A művészeti egyetemek rektorainak sem tetszik az összevonás terve
A felsőoktatási törvény új koncepciójával kapcsolatban szerdán került szóba több sajtóorgánumban a művészeti felsőoktatási intézmények integrációja. Pénzügyi előnye bizonytalan kimenetelű, szakmailag, mivel rendkívül különböző hagyományokról, képzési struktúrákról és formákról van szó, nem indokolt - áll Batta Andrásnak, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektorának Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszterhez írt levelében.
Rektorok: át kell alakítani a felsőoktatást, de nem így
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) egyetért azzal, hogy szükség van az intézményhálózat strukturális átalakítására, de álláspontja szerint ennek a folyamatnak nem rövid távú pénzügyi megfontolásokon, hanem hosszú távú szakmai szempontokon kell alapulnia.
"Corvinus volt, van, legyen": aláírásgyűjtéssel tiltakoznak az egyetem bezárása ellen
"Corvinus volt, van, legyen" feliratú molinót állítottak fel a hallgatók csütörtök délután a Fővám téri campuson, a plakáton azoknak az aláírását gyűjtik, akik a Budapesti Corvinus Egyetem megszüntetése ellen tiltakoznak.
Hoffmann tagadja, hogy megszüntetnék a Corvinust
Tagadta a TV2 Mokka című reggeli műsorában Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár, hogy a kormány megszünteti a Budapesti Corvinus Egyetemet.
A rektorokkal együtt "racionalizálná" a felsőoktatást Hoffmann Rózsa
Az oktatási államtitkárság közlése szerint a csütörtöki egyeztetésre meghívott négy főiskolai rektor egyetértett azzal, hogy együtt kell keresni a felsőoktatási szerkezet szükségszerű racionalizálásának útjait.
Megint kihagyták az egyeztetésből a Corvinus rektorát
Rendkívüli meghallgatást kért Réthelyi Miklós tárcavezetőtől a Budapesti Corvinus Egyetem rektora az intézmény megszüntetéséről szóló hírek miatt. Mészáros Tamás az eduline-nak azt mondta, még mindig nem kapott hivatalos tájékoztatást a kormány terveiről, és arra a csütörtöki felsőoktatási egyeztetésre sem hívták meg, amelyen – Hoffmann Rózsa reggeli nyilatkozata szerint – az államtitkár mellett négy rektor vett részt. A hallgatók aláírásgyűjtésbe kezdtek.
Hiller: a felsőoktatás elleni merénylet a Corvinus megszüntetése
Hiller István szerint a magyar felsőoktatás elleni merénylet lenne a Budapesti Corvinus Egyetem megszüntetése.
Veszélyben a Corvinus: "a közgazdászképzés fellegvára szűnhet meg"
A Budapesti Corvinus Egyetem közleménye szerint intézményük szétdarabolásával a közgazdászképzés fellegvára szűnne meg, a magánfinanszírozásból történő fennmaradásra pedig nem látnak esélyt.
"Pénz és politika az egyetembezárások mögött?"
"Ez már az oktatáspolitika vége. A legújabb felsőoktatási terveket kizárólag a pénzügyi megszorítás és a politikai preferenciák határozzák meg" - olvasható a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
Hoffmann: egy-két hónapon belül döntenek a Corvinus sorsáról
Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című reggeli műsorában tegnapi sajtóhírekre regagálva elmondta: egyelőre konzultációról van szó, nem egyeztetésről. Lapinformációk szerint 29 állami felsőoktatási intézményből a jövőben csak 12 maradna.
A kutatóegyetemi rektoroknál is kiverte a biztosítékot Hoffmann terve?
A kutatóegyetemek rektorai szerint az ország hosszabb távú jövőjét szolgáló új felsőoktatási törvény koncepciója több vonatkozásban is a Széll Kálmán Terv rövid távú törekvéseinek kíván megfelelni, így a forráskivonásnak alárendelten ír elő strukturális átalakításokat.
Gyurcsány: politikai fejszével vágják derékba a felsőoktatást
Gyurcsány Ferenc szerint a magyar felsőoktatás derékba törése és évente több tízezer, gimnáziumot végzett ember életének kettétörése lenne az állami felsőoktatási intézmények, valamint az állami finanszírozásban tanuló egyetemi hallgatók létszámának felére csökkentése.
Tényleg egyeztettek az oktatási államtitkársággal a "túlélő" egyetemek rektorai
Sem a győri Széchenyi István Egyetem, sem a soproni központú Nyugat-Magyarországi Egyetem rektora nem kívánta kommentálni szerdán az MTI-nek az állami fenntartású felsőoktatási intézmények tervezett új struktúrájáról megjelent információkat. Az utóbbi intézmény vezetője azonban azt megerősítette, hogy a témában a múlt héten valóban volt egyeztetés.
A Kapovári Egyetem rektora sem tudott a felsőoktatási tervekről
A Kaposvári Egyetem vezetése semmilyen hivatalos értesítést nem kapott a felsőoktatás átszervezéséről szóló koncepcióról, arról csak sajtóhírekből értesült - közölte az MTI érdeklődésére szerdán az intézmény sajtószóvivője. Szita Károly, Kaposvár fideszes polgármestere leszögezte: "a városban és a térségben is létfontosságú az egyetem megléte az új munkahelyek létesítése szempontjából".
Senki nem érti, miért épp a Corvinust szüntetné meg a kormány
Az eduline információi szerint igazak azok a sajtóhírek, melyek szerint a kormány a Budapesti Corvinus Egyetem – és több más vidéki, valamint fővárosi intézmény – megszüntetését tervezi. Az egyetem karait a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, az ELTE, a BME és a Szent István Egyetem kapná meg, az oktatási államtitkárság tagad.
Mi lesz a Budapesti Corvinus Egyetem sorsa?
Megszüntetné a Budapesti Corvinus Egyetemet (BCE) a kormány, a gazdaságtudományi felsőoktatási intézmények rangsorának élén álló egyetem karait az ELTE, a Szent István Egyetem és a BME venné át az origo.hu információi szerint. Az eduline úgy tudja, az egyetem hallgatóihoz korábban is eljutottak már hasonló hírek, a BCE rektorával azonban eddig nem egyeztetett a Nemzeti Erőforrás Minisztérium.
Nem kommentálta Hoffmann a Corvinus megszüntetéséről szóló hírt
Az oktatási államtitkárság nem kívánta kommentálni az MTI megkeresésére szerdán az origo.hu hírét, miszerint a mostani 29 állami fenntartású felsőoktatási intézmény helyett mindössze 16 maradhat, Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár már egyetemi vezetőkkel is egyeztetett erről az internetes lap szerint; a Magyar Rektori Konferencia elnöke sem akart egyelőre véleményt nyilvánítani.
Újabb Hoffmann-terv: bezár az egyetemek és főiskolák fele?
Tizenkét állami egyetem marad Magyarországon a mostani 29 helyett az origo.hu birtokába került koncepció szerint, amelyről az oktatási államtitkár már egyetemi vezetőkkel is egyeztetett. A lap információi szerint felszámolnák a felsőoktatási helyek közel felét, a Corvinus karait az ELTE, a Szent István Egyetem és a Műegyetem venné át.
Bemutatták az emberi test 4d-s térképét
A magyar fejlesztésű négydimenziós - változtatható szögből térhatású képet adó - anatómiai atlaszt kiállítják a The World of Health IT (Az Egészségügy Világa IT) elnevezésű nemzetközi rendezvényen.