Egyetemisták, figyelem! Komoly tétje van a tavaszi félévnek
A tavaszi félév a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Ez pedig azt is jelenti, hogy a szemeszter végére teljesítenie kell a hallgatóknak azokat a feltételeket, amelyekkel tovább maradhatnak állami ösztöndíjas képzésükön.
Hányan kerülhetnek be a Színház- és Filmművészeti Egyetemre a 2019-es felvételin?
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 21. rész: Színház- és Filmművészeti Egyetem.
Itt van minden fontos infó, amit a diákhitelről tudni kell
A felvételizők nyakán az egyetemi jelentkezési határidő, egyre közeledik az érettségi, szeptembertől pedig egészen megváltozik az életük. Egyesek szülői és egyéb, akár szociális támogatásból, mások egyetem melletti munkavállalással fedezik majd kiadásaikat, vannak pedig akik diákhitelt vesznek fel. Milyen típusok vannak és melyiket érdemes igényelni? Mutatjuk.
Friss kutatás: ennyibe kerül egyetemistának lenni
A nappali tagozatos egyetemisták havonta átlagosan nettó 91 ezer forint összbevétellel rendelkeznek, ezzel szemben az önköltséges formában tanulók átlagosan 272 ezer forintos tandíjat fizetnek szemeszterenként. Az első munkahelyen pedig átlag 211 ezer forintos nettó kereset az elvárás – többek között ez is kiderül a Budapest Bank fiatalokat célzó reprezentatív kutatásából.
Felvételi kisokos: kik kaphatnak közszolgálati ösztöndíjat?
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanulnátok? Mielőtt jelentkeztek, fontos tudni, hogy az ott tanulókra más szabályok vonatkoznak, mint a többi felsőoktatási intézmény hallgatóira.
Összesen ennyien tanulhatnak szeptembertől a Szent István Egyetemen
Február 15-ig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra ebben az évben. 19. rész: Szent István Egyetem.
Újra elővették a nyolcéves tervet: összevonhatják a művészeti egyetemeket?
A kormány ismét felmelegíteni készül azt az időről időre előkerülő elgondolást, amely egy vagy két nagyobb konglomerátumba tömörítené az öt művészeti egyetemet – írja a hvg.hu.
Kétféleképpen is válthattok szakot, de nem mindegy, melyiket választjátok
Hogyan célszerű szakot váltani és mit érdemes tudni a már felhasznált - államilag támogatott - félévekről? Meddig lehet megszerezni a diplomát anélkül, hogy fizetni kelljen?
Mik várnak rátok ebben a hónapban? Ezek a legfontosabb dátumok februárban
Pontosan mi vár rátok ebben a hónapban? Összegyűjtöttük, hogy mik a legfontosabb dátumok és határidők februárban.
Egyre több a külföldi hallgató a magyar egyetemeken
Öt év alatt több mint másfélszeresére nőtt a Magyarországon tanuló külföldi egyetemisták aránya, ami azt is jelzi, hogy egyre jobb a magyar egyetemek nemzetközi megítélése - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az MTI-nek.
200 ezer forintos segélyt kapnak a Ráday Kollégium lakói
33 millió forint gyűlt össze a leégett Ráday Kollégium lakóinak, az összeget teljes egészében kiutalják az egyetemistáknak, a 165 hallgató egységesen 200 ezer forint segélyt kap.
Szándékos gyújtogatás miatt égett ki a Ráday Kollégium
Szándékos gyújtogatás miatt égett ki a Károli Gáspár Református Egyetem fővárosi, a IX. kerületben található Ráday utcai kollégiuma, amelynek során egy ember életét vesztette - közölte Budapest rendőrfőkapitánya pénteken budapesti sajtótájékoztatón.
Lemorzsolódás a felsőoktatásban: évtizedes lemaradást kell ledolgozni
Több évtizedes hátrányt kell ledolgozni - mondta a felsőoktatási lemorzsolódásról Horváth Zita helyettes államtitkár.
Brexit: megkapják Erasmus-ösztöndíjukat a brit egyetemen tanulók
Zavartalanul lesz az Erasmus+ program ösztöndíjainak fizetése abban az esetben is, ha a britek megállapodás nélkül lépnek ki az EU-ból – jelentette be az Európai Bizottság.
„Nem igaz, hogy szakokat, tanszékeket zárunk be”
Nem igaz, hogy a bölcsészkaron azért kezdtek kidolgozni egy minősítési rendszert, hogy az alapján bocsássanak el oktatókat – mondta Darázs Lénárd, az Eötvös Loránd Tudományegyetem általános ügyekért felelős rektorhelyettese, aki az Eduline-nak adott interjúban arról is beszélt, nem gazdasági vészhelyzet miatt döntött úgy a szenátus, hogy racionalizálják a bölcsész- és a természettudományi kar működését.
Corvinus: nem lesz tandíjemelés
Az egyetem fenntartóváltása nem érinti az ingyenes férőhelyek számát, és az önköltséges képzések térítési díjának emelése sem várható – reagált a Budapesti Corvinus Egyetem arra, hogy az Oktatói Hálózat keddi kerekasztal-beszélgetésén elhangzott: az egyetem gazdasági háttere elkerülhetetlenné teszi a hallgatói tandíjak jövőbeni emelkedését.
Felújítani nem lehet, újjá kell építeni a kiégett kollégiumot
Már 29 millió forint gyűlt össze a múlt héten kiégett Ráday utcai kollégium lakóinak megsegítésére.
Folyamatban a Corvinus átalakítása: a tandíjemelés elkerülhetetlen
Még mindig sok kérdés van a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) diákjaiban és az oktatókban is az intézmény átalakulása kapcsán. Azonban a mostani álláspont szerint egy valami szinte biztosra vehető: a tandíjemelés elkerülhetetlen lesz.
Mennyibe kerül egyetemistának lenni? Mutatjuk
Idén jelentkeztek egyetemre, de már most megnéznétek, hogy milyen és mekkora költségekkel kell számolnotok egy-egy egyetemvárosban? Mutatjuk a legfontosabb részleteket.
Több mint 24 millió forintot gyűjtöttek össze a kiégett kollégium lakóinak
24 és félmillió forint gyűlt össze a múlt héten kiégett Ráday Kollégium lakóinak, a tűzben elhunyt férfi családjának pedig 7 és félmillió forintot adományoztak hétfő délutánig.