Négy fontos dátum, amit mindenképp tartsatok észben, ha idén felvételiztek
Bár szerdán véget ért az ügyintézési időszak, a teendők sorának még most sincs vége. Sőt, igazából csak a felvételi után kezdődik el. Mutatjuk, milyen fontos dátumokra kell még odafigyelnetek az elkövetkezendő hetekben.
Mutatjuk a számokat: összesen ennyien kerülhettek be államilag finanszírozott képzésekre az idei felvételin
Bár különös módon idén azt nem láthatjuk a felviben, hogy egy-egy szakra minimum és maximum hány diákot vehetnek fel, a korábbi évekkel ellentétben az publikus, hogy az egyetemek összesen hány szabad állami férőhellyel rendelkeznek.
Mikor jön hivatalos értesítő a sikeres felvételiről?
Bár július 26-án megkapjátok az sms-t, ez nem hiteles bizonyítéka annak, hogy valóban felvettek titeket egy adott képzésre.
Van olyan szak, amire tízezer jelentkezőből csak 3600 jutott be: ezekre a képzésekre vették fel a legtöbb felvételizőt 2022-ben
Nemsokára kiderül, idén hány felvételizőnek sikerült bejutnia a kiszemelt képzésére. De amíg várjuk a ponthatárok kihirdetését, összegyűjtöttük nektek, hogy 2022-ben melyik szakokra vették fel a legtöbb jelentkezőt.
Hogyan tovább? Ez vár még rátok a ponthatárok kihirdetéséig
Szerda éjfélkor lezárult a felvételi ügyintézési időszaka, javában zajlik a felvételi pontok számítása. Mutatjuk, mi vár még rátok az elkövetkezendő hetekben.
Ezekre a dokumentumokra lesz szükségetek, ha kollégiumba jelentkeznétek
Az ügyintézési időszak végével és a ponthatárhúzás közeledtével egyre többen már azon gondolkodhattok, mi lesz, miután megtudjátok, melyik egyetemre nyertetek felvételt. Az egyik legfontosabb kérdés a lakhatás, legfőképp, ha vidékről a fővárosba, vagy épp ellenkezőleg, a fővárosból vidéki egyetemre mennétek, távol a lakóhelyetektől. A legolcsóbb lehetőség kétség kívül a kollégium, az érvényes jelentkezéshez viszont számos dokumentumra lesz szükségetek, amiket akár lassan el is kezdhettek beszerezni.
Mi történik, ha egyik szakra sem kerültök be?
Kevesebb, mint két hét van hátra a ponthatárok kihirdetéséig, ami viszont nem mindenki számára lesz egy felhőtlenül boldog nap. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak, ha esetleg úgy alakul, hogy lecsúsztok a júliusi ponthatárokról.
Dolgok, amiket ma még mindenképp ellenőrizzetek, ha egyetemre felvételiztek
Ahogy azt már megírtuk, szerda éjfélig tart a felvételi ügyintézési időszak, ma tehát még van lehetőségetek a hiánypótlásra és esetleg néhány dolog módosítására. Mutatjuk, mire kell odafigyelnetek
Fontos határidő jár le ma éjfélkor, minden felvételizőt érinthet
Július 12-én lejár az ügyintézés határideje: a jelentkezők eddig módosíthatnak, tölthetnek fel hiányzó dokumentumokat – figyelmeztet az Oktatási Hivatal.
Ezen az algoritmuson múlik, bekerültök-e az egyetemre
Idén július 26-án hirdetik ki a ponthatárokat, így aznap mindenki megtudja, bekerült-e arra a szakra és egyetemre, amire a legjobban vágyott. Az eredményt három szempont befolyásolja, azt pedig, hogy végül kit milyen képzésre vettek fel, egy algoritmus dönti el. Mutatjuk, hogyan.
Közeleg a ponthatárhúzás: itt van minden fontos tudnivaló a felvételiről egy helyen
Alig több mint két hét van hátra a 2023-as felsőoktatási felvételi ponthatárainak kihirdetéséig. Összeszedtünk nektek minden fontos tudnivalót arról, mit kell addig még tennetek, és hogyan számolják a felvételi pontjaitokat.
Hányan jelentkeztek idén a természettudományos alapszakokra?
Az idei felvételin is a biológia, matematika és kémia a legnépszerűbbek a természettudományos képzésre jelentkezők között.
Így pontozzák a felvételiteket, ha mesterképzésre jelentkeztetek
A mesterszakos felvételire teljesen más szabályok vonatkoznak, mint az alap- vagy osztatlan képzésekre, így sajnos a korábban megszerzett tapasztalataitokat itt nem tudjátok érvényesíteni.
Még három napig változtathattok a felvételi sorrendeteken
Néhány nap múlva lejár az ügyintézési időszak határideje, alig több mint két hét múlva pedig a ponthatárok is kiderülnek.
Ezek az idei felvételi legnépszerűbb informatikai képzései
Több mint 15 ezer felvételiző jelölt meg a felvételi sorrendje valamelyik helyén informatikai képzést az idei felsőoktatási felvételin, de közel kilencezren vannak azok a diákok is, akik első helyen jelölték meg az egyre népszerűbbé váló képzések valamelyikét.
Még mindig a tanári a legnépszerűbb mesterszak a felvételiben, mutatjuk a 15 legnépszerűbb képzés listáját
Az alapképzésre jelentkezők száma idén nagyot nőtt, ugyanis elérte a 100 ezer főt, a tavalyi 74 ezerrel szemben. De a mesterképzések is népszerűbbek lettek, 3000-rel többen kívánják megszerezni a második diplomájukat 2022-höz képest.
Hányan kezdhettek szeptemberben ugyanazon a szakon?
Idén a meghirdetett szakok listájában nem szerepel, mennyi a felvehető hallgatók minimális és maximális létszáma egy adott szakon.
Felvételi: Idén akkor is bekerülhettek az egyetemre, ha nincs 280 pontotok?
Júliusban kiderülnek a végleges ponthatárok, de vannak olyan számok, amiket már most tudunk. Legalább hány pontot kell elérnetek, ha szeptembertől egyetemen szeretnétek tovább tanulni?
Valami "nincs rendben" a felvételi pontjaitokkal? Itt megnézhetitek, mi lehet a gond
Közeleg az ügyintézési határidő vége és a várva várt nap, amikor végre megtudjátok, felvettek-e titeket az egyetemre. Az ezt megelőző napok viszont a feltöltendő dokumentumok miatt egy kicsit stresszesek lehetnek. Mutatjuk, hol ellenőrizhetitek, hogy minden rendben van-e.
Több száz fővel nőtt a jelentkezők száma: ezek a legnépszerűbb vidéki egyetemi karok az idei felvételiben
Idén is a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara vonzotta a legtöbb vidéki egyetemre jelentkező felvételizőt, de népszerű célpont a szegedi egyetem bölcsészkara és a pécsi egyetem képzései is. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb vidéki kart a felvételi adatok alapján.